main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mängiti koolinoorte kabemeistrivõistlused

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
27.01.2019
20:16

Saare maakonna koolinoorte kabemeistrivõistlustel osales 28 kabenoort. Nii nooremas (I-IV klass) kui keskastmes (V-IX klass) mängisid poisid ja tüdrukud koos, kuid arvestus käis eraldi.

Poistest domineerisid keskastmes Kahtla Lasteaed-Põhikooli kabetajad. Võrdselt 8 punkti 10-st kogusid Oliver Valk ning Robert Pihl, võit lisapartiis andis esikoha Oliverile. Vaid poole punktiga jäi neist maha kolmandaks tulnud Oskar Link.

Keskastme esikohad läksid ühte peresse, sest tüdrukutest võitis Olivia Valk 5 punktiga. Teiste auhinnakohtade selgitamiseks tuli korraldada järelvõistlus võrdselt 4 punkti kogunud Roosi Pehlaku (Muhu Põhikool) ja veel kahe Kahtla tüdruku Kristin Zenkevitši ning Marta Lingi vahel. Lõpuks reastusidki nad selles järjekorras.

Noorema astme poistest võitis Silver Ots (Muhu Põhikool) 13,5 punktiga 16-st. Teine ja kolmas koht läksid vendadele Siimeon (12,5 p.) ning Saamuel (11 p.) Vahterile Kuressaare Gümnaasiumist.

Noorematest tüdrukutest kaitses edukalt läinudaastast esikohta Kai Kommel (Muhu Põhikool) 12,5 punktiga. Esikolmikusse jõudsid veel Emilia Ait (Kihelkonna Kool) 8,5 ning Katrin Linde (Tornimäe Põhikool) 7,5 punktiga.

Tänu noortesporti kureeriva Aivi Auga kiirele asjaajamisele oli esmakordselt võimalik turniiride esikolmikuid ka medalitega autasustada, mis lastele mõistagi oli suur asi.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.