main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ilkka Mustonen käiku tegemas. Alver Kivi

Ilkka Mustonen käiku tegemas. Alver Kivi

Malehooaeg avatud

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
04.10.2020
21:12

Malehooaeg avati kiirmale maakonna meistrivõistluste esimese osavõistlusega. Osalejaid oli rekordiliselt palju 13, nende hulgas ka 2 koolinoort. Mängiti šveitsi süsteemis seitse vooru.

Turniir oli äärmiselt tasavägine, esikaheksa mahtus pooleteist punkti sisse. Esikohale tuli Rain Kilumets, kes kogus 5,5 punkti, olles ainuke maletaja, kel õnnestus vältida kaotusekibedust. Teiseks jäi 5 punktiga Marko Siil, kes viimases voorus oli sunnitud tunnistama Jaak Turja

paremust. Kolmandat kohta jagasid Ilkka Mustonen ja meeldivalt üllatunud SÜGi abiturient Andres Sui 4,5 punktiga, tema mängis mh viiki ka Kilumetsaga. Kohtadel viiendast kaheksandani leidsid end 4 punktiga Milde Burkova, Martin Kallas, Turja ja Ülo Tuulik.

Märtsikuuni kestval sarivõistlusel  on plaanis mängida 9 osavõistlust, millest igal maletajal läheb arvesse 5 paremat tulemust.

Kuna eelmine hooaeg lõppes enneaegselt seoses COVID-19 viiruse levikuga, jäid kiirmale meistrivõistluste kokkuvõtted kevadel tegemata. Pühapäeval autasustati 2020. aasta maakonna edukamaid kiirmaletajaid – maakonna meistriks tuli teistkordselt Ilkka Mustonen, kelle 4 parema turniiri keskmine protsent oli fantastiline 96,43. Esikolmikusse jõudsid veel Rain Kilumets (86,31%) ja Milde Burkova (72,92%). Järgnesid Ülo Tuulik (58,34%) ja Martin Kallas (56,25%). Kokku osales eelmise hooaja 7-l võistlusel 13 kiirmalesõpra.

Järgmisena toimuvad 14. oktoobril kell 18 välkmale meistrivõistluste I etapp, 25. oktoobril kl 10 seenioride kiirmale meistrivõistlused ning 1. novembril kell 10 kiirmale meistrivõistlused 2. osavõistlus. Kõik need peetakse Kuressaare spordikeskuses.

Marko Siil

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.