main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Turniiril tegi kaasa endine naiste male maailmameister Anna Ušenina. Alver Kivi

Turniiril tegi kaasa endine naiste male maailmameister Anna Ušenina. Alver Kivi

Malefestival sirutab tiibu uutesse kõrgustesse

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
08.06.2021
08:17

Hea korraldus ja positiivne tagasiside on Saaremaa Malefestivali eestvedajatele lisanud indu tuua kunagi Kuressaarde Euroopa noorte tiitlivõistlus.

„Kui turniir on hästi korraldatud, siis tasapisi meie positiivne imidž maailmas kasvab ning siis tuleb Eesti Maleliidul ja Saaremaa vallal teha mingil hetkel taotlus siin sellise võistluse korraldamiseks,“ märkis Saaremaa Malefestivali peakorraldaja Urmas Randma.

„See toob Saaremaale koos abipersonali ja lapsevanematega tuhatkond maletajat ja riikide alaliidud maksavad kõik oma kulud ise kinni. Pluss meeletu reklaam Saaremaale, kui Euroopa ühele ilusamale kohale.“

Urmas Randma sõnul on võimalus Saaremaal sellise võistluse korraldamiseks sada protsenti, küsimus on vaid millal? Selleks on tal plaanis kutsuda järgmisele malefestivalile ka Euroopa malejuht Zurab Azmaiparašvili.

„Vallal oleks toetav roll ja moraalne tugi, raha peab tulema sponsoritelt,“ lausus Urmas Randma. „Kindlasti peab panustama ka Eesti riik ja maleliit ning siis mina kindlasti ei taha peategelane olla. Maleliit tahaks võib-olla kusagil mujal teha, aga mina oma tutvustega mängin ikka Saaremaa peale. Male on nii kultuur, kui sport, mis tutvustab Saaremaad üle maailma.“

Eesti Maleliidu president Ken Koort ütles Meie Maale, et kõik üritused, mida saab tuua Eestisse ja seda enam Saaremaale on alati teretulnud. Mis puutub sellisesse võistlusesse, siis väga suur osakaal on siin turundusel, et inimesi siia meelitada.

„Kindlasti on esimene asi kuidas nende transport siia korraldada, sest paljudel on viisade küsimused. Kuid Urmase organisatoorseid võimeid arvestades ei tohiks olla probleeme. Kindlasti on see hea Eesti malele ja Eestile üldse,“ lausus malejuht.

„Muidugi annab sellele parema võimaluse Saaremaa Malefestival. Siin on mitme riigi esindajad kohal ja info heast korraldusest levib päris kiiresti. Maletajaid on maailmas palju ja sellest üritusest teab sada korda rohkem inimesi, kui neid on tänavu siin mängimas.“

Ken Koorti sõnul lülitub Eesti Maleliidu nõukogu kindlasti omapoolse panusega selle võistluse korraldamisse. „Meil on korralik kontaktvõrgustik heade sponsorsuhetega ja me oleme võimelised panema kokku tiimi, kes hakkab seda asja ellu viima,“ lisas ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.