main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Lillade vööde esikolmik. Sten Maaslieb/ 3D Treening

Lillade vööde esikolmik. Sten Maaslieb/ 3D Treening

Liisi Vaht taas jiu-jitsu Euroopa meistrivõistluste poodiumil

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
18.01.2018
19:49

Sel nädalal toimuvad Lissabonis IBJJF Euroopa meistrivõistlused Brasiilia jiu-jitsus. Eesti võitleja Liisi Vaht saavutas lillade vööde arvestuses sulgkaalus hõbemedali.

Liisi Vahi esimene vastane oli väga tugevast klassist. Alexa Nicole Yanes oli vastane, kes võitis teda vaid kuu aja eest toimunud maailmameistrivõistlustel, tunnistada tuli Yanesi paremust. Seekord tuli lahingust võitjana välja Vaht – seda napi kahe edu abil.

Veerandfinaalis võitis roostlasest vastast Tove Kärkit Vaht vaid poolteist minutiga kraekägistuse. Finaalis kohtus ta Anja Bergoga, võitlejaga, kelle vastu oli Vaht teinud matši ka varem. Seekord suutis võita Bergo.

“Esimese matši võidu üle on mul eriti hea meel. Maailmameistrivõistluste kaotus läks vigastuse nahka, vastane nägi seda ja kasutas ära. Nüüd sain teha temaga täisväärtusliku matši,” tõdes Vaht.

Poolfinaali vastasega on Vaht varemgi kohtunud – ka siis võidukalt. “Tegemist on tugeva vastasega,” leidis Vaht. “Finaalis läksin kokku vastasega, kellega on mul alati väga tagavägised matšid. Tegin valeotsuse, see sai saatuslikuks.”

Eesti jiu-jitsusportlastest tegid debüüdi Laura Mallene (valged vööd), Reiko Kolatsk (sinised vööd) ja Taavi Vaigla (sinised vööd), Tanel Veskus (sinised vööd), kes kõik piirdusid esimese ringiga. Esimes ringis pidi alla vanduma ka Tõll Simson (lillad vööd). Sten Maaslieb (lillad vööd) suutis võita esimest ülitugevat vastast, teises ringis võttis vastu kaotuse punktidega.

Reedel astub võistlustulle Kristjan Mäe (lillad vööd, masters klass), nädalavahetusel Martin Aedma (mustad vööd).

Liisi Vaht treenib Tallinnas klubis 3D Treening.

IBJJF (International Brazilian jiu-jitsu Federation) korraldab Euroopa meistrivõistlusi igal aastal nii kimonoga (gi) kui ka no-gis (maadlussärgis ja -pükstes). No-gi Euroopa meistrivõistlused toimuvad märtsis Roomas.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.