main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mängud käivad. LTK Tops

Mängud käivad. LTK Tops

Lauatennise uuele hooajale anti avalöök Kärlal

Kategooriad: Lauatennis
Autor: Alver Kivi
06.09.2020
20:05

Koroonaviiruse põhjustatud kriis andis spordimaastikul valusalt tunda ka lauatennisele. Sest on ju lauatennis võistlusspordina pigem talvine ala, see tähendab, et võistlushooaeg algab septembris ja lõpeb maikuus.

Nii jäid mitmed tähtsad kevadel toimuma pidanud võistlused ka vabariiklikul tasandil hoopis ära või lükati need edasi. Nii oli ka Kuressaare lauatenniseklubi Tops sunnitud oma võistluskalendris korrektuure tegema. Alates 1998. aastast maikuus toimunud lahtine Maiturniir toimus nüüd hoopiski septembri alguses.

XXIII LTK Tops lahtise Maiturniiri tegi eriliseks legendaarse mängumehe, paarismängudega kokku lausa 36-kordse Eesti meistri (üksikmängus 10-kordne meister) Rein Lindmäe osalemine. Ja see mees ei tee ka praegu kellelegi hinnaalandust, olgugi, et Rein Lindmäe sünniaasta on 1953. Tema hiilgeaeg jäi küll Nõukogude aega, kuid Rein on veteranide maailmameistrivõistlustel ka taasiseseisvunud Eesti ajal kuldasid võitnud. Nii kuulus Rein Lindmäe vaatamata oma superveterani staatusele turniiri favoriitide hulka ka üleeile Saaremaal.

Juhtus nii, et ainsa kaotuse pidi ta vastu võtma oma pojalt Erik Lindmäelt, kes ei kaotanud ühtegi mängu. Kolmanda koha pälvis LTK Tops Maiturniiride kahekordne võitja Allar Vellner, kes suutis ainsana mõlemalt Lindmäelt geimi võita.

Saaremaa parima meesmängija eriauhinna pälvis Kärla mees Veljo Väljakivi, kes teenis turniiri üldkokkuvõttes viienda koha. Kuna mehed ja naised mängisid ühes tabelis, siis Saaremaa parima naismängija auhind kuulus seitsmenda koha saanud Tiia Müürisepale. Finaalgruppi (kaheksa parema hulka) pääses ka kolmas Saaremaa mängija, kelleks oli Sven Issajev.

Naiste esikolmik oli alljärgnev: 1. Sirli Jaanimägi (Tallinn), 2. Tiia Müürisepp (LTK Tops), 3. Margit Tamm (Tallinn). Parima U19 noormehe eriauhinna pälvis Markos Pukk (LTK Tops) ja parim U19 neiu eriauhind kuulus Kadri Väljakivile (Kärla).

Kui Eesti võistkondlikud turniirid välja arvata, siis laupäeval Kärla spordihoones aset leidnud lauatenniseturniir oli Saaremaa kõige aegade esinduslikum, kokku osales 17 mängijat.

Gunnar Usin

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.