Sander Laht lõi penaltist viigivärava. Alver Kivi

Kuressaarele Narvast napp kaotus

Kategooriad: Jalgpall
28.09.2018
22:00

Hetkeline tähelepanematus teise poolaja algul võttis jalgpalli Premium liigas FC Kuressaarelt Transi vastu võimaluse sõita Narvast koju punktidega, sest mäng kaotati 1:2.

Seisul 1:1 lõppenud avapoolaja järel olid meeskonnad Kalev-Fama staadionil pärast puhkepausi just väljakule tulnud, kui Eduard Golovljov sai Kure värava ees kuuelt meetrilt löögile ja ründaja tegi seisuks 2:1.

“Tegelikult tegid Transi mehed kõik hästi, aga meie kaitsjad jäid pressinguga passiivseks,” selgitas peatreener Jan Važinski. “Ei saa öelda, et jäime riietusruumi, aga oli situatsioon, kus üks kaitsja oleks võinud lööki plokkima minna.”

Kuressaare alustas kohtumist julgelt  ja võõrustajaid üllatati kõrgelt pressinguga. Nii rulluski väljakul võrdsete vastaste mäng, kuid 19. minutil lõikas Sander Seeman otsajoonelt antud tsenderduse peaga oma väravasse.

Kaotusseisu jäänuna jätkas Kure sama tempoga ja kolm minutit hiljem teeniti vastase käega mängu eest penalti, mille Sander Laht ka kindlalt realiseeris. Kuigi teise poolaja algul jäädi kaotusseisu oli väljakul domineerivamaks pooleks Kure. Head võimalused viigistamiseks olid Oliver Rassil, kelle pealelöögi tõrjus väravavaht jalgadega ja Sander Viira pealelöögist lendas pall napilt tühjast väravast mõõda.

“Me üritasime mängida julget jalgpalli ja mängisime isuga,” rääkis Jan Važinski, kelle hinnangul olid mõlemad Transi väravad meie jaoks pisut õnnetud ja omavärav on alati raske. “Kahjuks jäi natuke puudu ka rünnakul, kus on vaja realiseerida, sest teisel poolajal oli meil kaks saja protsendilist võimalust. Aga me ei ole ammu Narvas nii enesekindlalt mänginud ja domineerimine oli meile ka väike üllatus. Põhimõtteliselt nägime, et Trans ei ole nii agressiivne rünnakul kui Kalju ja Levadia ning nii oli meie poolt hea pressing täna ka võtmesõna.”