main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Urmas ja Margus Rajaver Saaremaa suusamaratonil. Alver Kivi

Urmas ja Margus Rajaver Saaremaa suusamaratonil. Alver Kivi

Kuressaare poodides napib kaasaegset suusavarustust

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
10.01.2022
09:43

Viimased lumerohked talved on Saaremaal tõstnud taas huvi ka suusatamise vastu, meie terviseparkides on sõidetud sisse kaasaegsed rajad ja neil korraldatakse võistlusi, kuid nii mõnigi huviline on saanud tõdeda, et Kuressaares on raske või pea võimatu vajalikku varustust osta.

Seda, et Saaremaal ja Kuressaares korraliku talvega suusatada ei saa pole võimalik täna enam öelda. Meil on hulk kohti, kus on rajatraktoriga sõidetud sisse vajalikul tasemel ja igati kaasaegsetele tingimustele vastavad suusarajad.

Korralikud võimalused on kasvatanud taas huvi ka vahepeal juba unustusse vajunud suusatamise vastu ning õhtusel ajal ja puhkepäevadel on metsavahel ja värskes õhus suuskadel kilomeetreid mõõtvaid inimesi päris palju.

Kõik see nõuab ka kaasaegset varustust ning nii on neid, kes soovivad oma suusaparki uuendada ja ka neid, kellel plaanis korralikud sõiduvahendid alles soetada. Paraku on lumevaesed talved ja nigel huvi spordivarustuse soetamise vastu teinud müüjad ettevaatlikuks. Keegi ei soovi kaupa lattu seisma jätta ja viimasest tulenevalt pole meie poodides valik just suur või puudub sootuks.

Müüjad ettevaatlikud

Varem suuski müünud ja praegu veel soovijate suuskade määrimisega tegeleva rattapoe Bivarix omanik Riho Räim ütles, et kuna viimastel aastatel on olnud talvega nagu on ning suusatamiseks ja uisutamiseks olid seega nigelad võimalused, siis ei ole varustuse maaletoojad uut kaupa toonud ja pigem on üritatud müüa seniseid jääke.

„Täna aga ei tule seoses covidiga ka uut kaupa enam peale ning nii pole poodnikel suuski, saapaid ja uiskusid kusagilt võtta,“ märkis ta. „Siin on ka nii, et kui oleks teada, et kolm-neli kuud saab kindlasti suusatada ja meil on olemas vähemalt 2 kilomeetri pikkune kunstlumega suusarada, siis oleks ka müüjatel suurem huvi ja kindlus. Kuid praegu on see suhteliselt tänamatu tegevus. Aga, kui kellelgi on väga vaja olnud, siis oleme püüdnud ikka aidata ja midagi sobilikku leidnud.“

Riho Räime sõnul on praegu olnud müügis ka palju selliseid määrdevabasid suuskasid, millega meie ilmastikus on keeruline, sest kogu aeg temperatuur muutub ja nii on suuski mingites oludes keeruline libisema saada.

Saaremaa Coopi juhatuse esimees Kalle Koov ütles, et nende poodidest suusavarustust ei leia, sest tegu on väga spetsiifilise kaubaga, mida Coopi ettevõtte formaadis ei müüda. „Tegu on väga väikese nõudlusega ja veel sessoonse kaubaga,“ lisas ta.

„Kui palju meil viimasel ajal on olnud selliseid talvesid, kus korralikult suusatada saab ja selleks on uusi suuski vaja läinud. Need, kes pisut kõrgemal tasemel tegutsevad päris tavapoest endale ka suusavarustust ei muretse.“

Ka kaubamajast ei tasu endale enam suusavarustust otsida. „Me ei tee poodi, kus kõike on natuke ning püüame siiski rohkem spetsialiseeruda teatud kaubavalikule ja spetsiifilist spordivarustust meie ei müü,“ märkis Kalle Koov, lisades, et küll aga peaks seda tegema Kuressaare spordipoed.

Valik kesine

Hawai Expressi poes on suusad ja suusakepid küll saadaval, kuid valik ei ole kõige suurem. „Kui ikka lumi on maas, siis on ka ostjaid rohkem,“ rääkis müüja Õnne Varvas. „Kuigi on ka neid, kellel on varasemast juba varustus olemas, siis suusa mudelid uuenevad ja inimesed soetavad paremaid sõiduvahendeid.“

Kuna müügil on erinevad suusad ja erinevatelt firmadelt, siis on ka hinnad erinevad. Kui tavasuusapaari võib saada kätte kusagil 200 euroga, siis tõsise võistlussuusapaari, millega ka maratoni sõita 350 euroga.

Küll aga ei ole müügil uiske ja hokikeppe. „Kuna jääd pole olnud, siis mõned üksikud on küsinud,“ lausus Õnne Varvas, kelle sõnul oli hea, kui jääväljakute kõrval sai uiskusid laenutada, aga praegu sellist võimalust ka ei ole.

Kuressaare Aurigas asuvast Rademari poest öeldi, et kui varasematel aastatel sai nende poest ka suusavarustust soetada, siis hetkel see tulenevalt tarneraskustest võimalik ei ole. Samas on saada suusad lastele.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.