main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Meeskond mänguks valmis. Allan Mehik

Meeskond mänguks valmis. Allan Mehik

Kuressaare korraldas Kaljule Kadriorus Rämmari

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
11.09.2021
18:34

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas sai Nõmme Kalju FC sel nädalal enda võistlussärgile stiilse koostööpartneri Rämmari, mis peaks aitama vastaseid võita. Aga läks vastupidi ja FC Kuressaare alistas hoopis pealinased stiilselt 3:0.

„Meie meeskonnale on iga võit tähtis ja sellised tulemused tulevad raskelt,“ märkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Aga meeste suhtumine, treenimine ja üksteise mõistmine on viimasel ajal viidanud tulevastele võitudele ja minu hinnangul olime täna Kalju alistamiseks valmis.“

FC Kuressaare polnud seni Meistriliigas Nõmme Kaljut kordagi võitnud ja viigini oli jõutud vaid neljal korral. Tänavustes vastasseisudes oli mõlemal korral Kalju saanud peale 2:0 võidu. Nii oli favoriit ikkagi pealinna sats.

Tallinnas Kadrioru staadionil mängitud kohtumises oli liigas neljandal kohal oleval Kaljul vaid üks väravavõimalus, kuid Kure väravavaht Kristen Lapa selle ohtliku pealelöögi esimesel poolajal tõrjus. Saarlased kontrollisid pressinguga hästi keskvälja, sundisid Kalju mehed seal eksima ja kiirete söötudega rünnakule mängitud ründajad tegutsesid resultatiivselt.

„Me läheme igale mängule alati oma kindlate põhimõtetega,“ lausus Roman Kožuhhovski. „Kalju oli paberil muidugi favoriit, aga me mängisime nad igas elemendis täna üle. Mehed hoidsid plaani nii rünnakul, kui kaitses ja tegutsesid üleminekutel kaitsest rünnakule ja rünnakult kaitsesse agressiivselt.“

Kure andis esimese tõsisema tormihoiatuse 31. minutil, kui Karl Mööl tabas posti. Viis minutit hiljem tõmbas Kalju kaitsja Andri Markovitš karistusala joone juures maha Artjom Jermatšenko ja kohtuniku määratud penalti realiseeris Märten Pajunurm. Poolajale mindi Kure 2:0 eduseisul, kui Mattias Männilaan realiseeris 45. minutil  Silver Alex Kelderilt saadud suurepärase söödu.

Kui Kalju tuli teisele poolajale isukamalt, siis Kure jätkas samas stiilis ja  Artjom Jermatšenko 54. minuti tabamus murdis vastase lõplikult. Lõpus oli pigem rohkem võimalusi võrku sahistada Kurel.

„Täna naudime võitu, aga siis läheme edasi,“ sõnas Roman Kožuhhovski. „Teeme tööd edasi ja valmistume järgmisteks mängudeks. Saame aru, et iga vastane tuleb meid võitma ja seepärast on ees veel palju väga raskeid mänge, neist järgmine juba Vapruse vastu.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.