
Elari Valmas lõi viigivärava. Alver Kivi
Kogu teise poolaja Tallinna FC Levadia II vastu mängu kontrollinud ja ohtralt rünnanud FC Kuressaare lasi endale esimesel üleminutil värava lüüa ja kaotas 1:2.
„Mängida võib ju ilusti, aga punkte jagatakse ainult löödud väravate eest,“ märkis FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak, lisades, et väga valus kaotus. „Mingil hetkel oli juba selline tunne, et jõuame sihile, sest mäng oli meie käes ja pall kontrolli all. Aga siis tuli kerge hooletusviga, pallikaotus ja eksiti meeste markeerimisel.“
Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises lõid külalised võiduvärava 90.+1 minutil, kui ründaja sai paremalt äärelt läbi, tsenderdas keskele, kus oli mängija vabaks jäänud. Väravavaht Roland Kütt oli võimetu posti äärde lennanud palli tõrjuma.
„Kui 2008. aastal esiliigas mängides istusime Kurega ise taga, mõne nurgalöögi või pika audi järel lõime oma väravad ära ja palli ei osanudki mängida, siis nüüd on vastupidi. Mängime palliga hästi, kuid nüüd tehakse meile seda, mis meie varem teistele,“ kommenteeris Pelle Pohlak Levadia võiduväravat.
Korraliku mänguga suruti vastane kaitsesse
Kuressaare alustas koduväljakul hästi. Margus Rajaveril oli kohe hea võimalus, kuid ta jäi liiga terava nurga alla ja pall lendas värava küljevõrku. Seejärel sai kerge ülekaalu Levadia, kes mängis rohkem palliga. Saarlaste osaks jäid vasturünnakud, kuid korralikule pealelöögile ei jõutud ja nii avasid skoori hoopis külalised.
29. minutil arutasid Levadia mehed keskväljal saarlaste kaitse korralikult seinasööduga lahti, ründaja sai väravavaht Roland Kütiga silmitsi ja seis oli 1:0. Puhkama mindi siiski 1:1 viigiseisul.
45.+1 minutil ei suutnud Levadia kaitsja ja väravavaht omavahel palli jagada, Elari Valmas oli hästi jaol ja esimesena mänguvahendi juures ning lükkas selle tühja väravasse. Selle tulemusega mindi ka puhkama.
Teisel poolajal kuulus mäng täielikult Kuressaarele, kes kontrollis korralikult keskvälja, pall käis kiirelt läbi äärte, rünnakud lõppesid pealelöökidega ja kaitses toimis julgestus.
Viimastel minutitel hakkas aga jõud raugema või mõeldi liiga palju võimalikule viigipunktile, sest vastased said üha enam rünnakule. Kahel korral Roland Kütt päästis, kuid esimesel üleminutil lasti mängija karistusala joonelt liiga vabalt löögile ja seis oli 2:1.
Pelle Pohlak ütles, et teisel poolajal suurt midagi oma mängus ei muudetud. „Ainult äärepoolkaitsjad pidid laiust hoidma,“ lausus ta. „Ülejäänu oli just see vaimne pool, et mehed keskenduksid mängule ja kui keegi eksib, siis lapitakse seda ühiselt, mitte ei näägutata üksteise kallal. Tahtsin meeskondlikku tegutsemist, sest nii võidetakse mänge, turniire ja liigasid.“
Samas tunnistas peatreener, et vaatamata kaotusele tegi meeskond korraliku soorituse. „Olen kindel, et suvine mõõn on ületatud, kuid nüüd on vaja lisaks ka punkte võtta,“ märkis ta.
Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.
Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.