main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Markus Metsala on meeskonnale tõhus täiendus. Alver Kivi

Markus Metsala on meeskonnale tõhus täiendus. Alver Kivi

Kuressaare BC Hundid tahab esikaheksasse

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
29.09.2017
08:44

Korvpallimeeskond Kuressaare BC Hundid alustab oma tänavust esiliiga hooga järgmise nädala lõpus Tallinnas Betoonimeistri vastu eesmärgiga jõuda kevadel play offi ehk esikaheksa hulka.

„Varasematel aastatel käisime julgelt välja, et soovime jõuda nelja hulka, praegu oleme me üks vanemaid võistkondi ja pigem võtame siis üks mäng korraga,“ rääkis eesmärkidest peatreener Andres Lehesalu, lisades, et kui ollakse enesekindlad, siis ollakse kõigeks võimelised.

Seni on peetud kaks kontrollkohtumist, millest üks kaotati ja teine võideti. „Kui esimene mäng näitas, et oleme päris rabedad, siis teises näitasime juba kohati päris head mängu. Läheme Paidesse laagrisse ja siis on selge, mis seisus oleme,“ märkis Lehesalu.

Klubi visioon enne hooaega nägi ette saada võistkonda uut ja värsket verd just noormängijate osas, kuid see plaan ei õnnestunud kuna Saaremaalt ei tule kahjuks kedagi peale. Üks mees siiski leiti ja selleks on Orissaarest sirgunud Markus Metsala, kes on Audentese meeskonnaga mänginud ka meistriliigas.

„Esimese kahe kontrollmängu järel võib öelda, et väga tõhus panus tema poolt,“ tunnustas Andres Lehesalu meeskonna uut täiendust. „Ta oli eelmisel aastal sõjaväes ja sai nüüd niimoodi kooli, et saab meil trennis käia ja mängida. Täna ta on ikka juba mees ja meil on tema peale suured lootused.“

Samas loobus keskmängija Kristo Teder, kelle kannad ei luba enam treenida. „Kristo on legendaarne Saaremaa poiss, kaua aega meeskonnas olnud ja ta mängis juba eelmisel hooajal läbi valude. Suur tänu talle antud panuse eest,“ lausus peatreener.

Läbirääkimised on kahe mängijaga veel pooleli. Andres Lehesalu sõnul otsitakse Tederi asemele tsentrit, sest Metsala on küll pikk, aga tema mängib rohkem number kolme positsiooni. Kuna meeskonna eelmise hooaja üks punktiliidreid Margo Liivand on olnud vigastatud ja pole teada milliseks kujunevad tema mänguvõimalused, siis otsitakse ka tagaliini korralikku punktitoojat.

Tänavusel hooajal on liigas 12 meeskonda, kes mängivad kodus ja võõrsil omavahel läbi. „Sportlikkus mõttes on äge, sest kõigiga saab mängida ja mänge on rohkem,“ lausus peatreener. „Meie jaoks on probleem see, et sõitmist on rohkem ja kulud on suuremaks läinud. Sõitmine on ka meestele aja mõttes keerulisem.“

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.