main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Bauska võistkond. Alver Kivi

Bauska võistkond. Alver Kivi

Külalised tegid Saaremaa Kapi auhinnalaua puhtaks

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
28.07.2019
15:53

Nädalavahetusel Saaremaa Ühisgümnaasiumis mängitud rahvusvahelisel kabeturniiril 55. Saaremaa Kapp tegid puhta töö külalised Lätist.

22 kabetaja osavõtul toimunud turniiri kolmikvõit läks Lätimaale Bauskasse, kui esikoha sai 21 punktiga Guntars Purvinš, kes edestas Zigmars Rumbenieksi 19 ja Talivaldis Rumitist 19 punkti.

11 korda turniiril osalenud ja viiendat korda võitnud Guntars Purvinš ütles, et talle Saaremaal meeldib ja Bauska esindusega on harjutud siin käima. “On palju sõpru ja tuttavaid ees ootamas,” rääkis ta.

“Tänavune turniir kulges minu jaoks edukalt, sain kohe algusest liidripositsiooni ja suutsin seda lõpuni hoida. Viimased partiid võtsin juba rahulikumalt, kuigi siin oli ka partiisid, kus oleks võinud paremini mängida. Ideaalset turniiri on raske teha, aga üldiselt tuli välja. Konkurents oli ka täiesti piisav.”

Guntars Purvinš ei osanud hinnata, kui oluline see võit tema jaoks oli, kuid märkis, et võita on alati meeldiv. “Kindlasti tulen siia veel mängma,” lausus ta. “Samas on alati raske tiitlit kaitsta. Esimene kord, kui võidat keegi sind ei tea, edaspidi juba kõik tahavad tõsiselt vastu mängida. Raskeim võit oli siin kahetuhandeta algul, kui mängiti saja ruudulist kabet.”

Saarlastest sai Rein Kirst 11 punktiga 14.-15., Jaan Truu 10 punktiga 18 ja Ivar Truu 9 punktiga 19. koha. Naistest olid kolm paremat Ksenija Aleksejeva ja Ljudmila Petrova Snkt-Peterburist ja Valda Meire Bauskast. Võistkondlikus arvestuses olid kolm paremat Bauska, Bauska 2 ja SPbSUITD.

Peakorraldaja Jaan Truu ütles, et eelmise aastaga võrreldes oli seekord viis mängijat rohkem, kuigi saarlasi oli vaid kolm. “Ma ei näe, et meid oleks võinud rohkem olla, sest siin on taset ka vaja, et mitte peksupoisiks jääda,” märkis ta.

“Tase oli tänu väliskülalistele hea ja nad võtsid ka auhinnalaua tühjaks. See on selline seltskond, kes on siin käinud 20-30 aastat ja neid pole vaja agiteerida, et siia mängima tuldaks.

Nad olid hea meistri tasemega, meie mängisime oma meistrikandidaadi taseme välja, aga sellest siin hea tulemuse saavutamiseks ei piisanud.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.