main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võidupidu. Alver Kivi

Võidupidu. Alver Kivi

Kübaratrikk viib Saaremaa Võrkpalliklubi Eurosarja

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
10.05.2018
23:13

Tänavu võrkpalli Balti turniiri, Eesti karika- ja meistrivõistlused võitnud Saaremaa Võrkpalliklubi mängib tuleval aastal CEV Challenge Cupil.

“Järgmisel aastal ei saa latti alla lasta, eks me püüame ikka tiitleid ja tahaks teha väikese sammu ka Euroopas,” rääkis klubi president Toivo Alt. “Meistrite liiga oleks esialgu kindlasti meie jaoks liiga ambitsioonikas. Käime kõigepealt Challenge sarjas proovimas ja vaatame kuidas seal hakkama saame.”

Augustis meeskonda tutvustades ja hooaja eesmärke tutvustades ütles Toivo Alt, et töö käib tiitlite võitmise nimel. “Mul oli neli tiitlit enne all ja meeskonda komplekteerides ootad ikka parimat,” lausus ta. “Aga ausalt öeldes oleks ma olnud rahul, kui me nendel turniiridel oleks jõudnud esimese kolme hulka, kuid läks oodatust paremini. Töö on tehtud korralikult.”

Toivo Alti hinnangul on tähtis, et võistkond, kes treeningul käib oleks kindlustatud korralike taustajõududega. “Pisiasjadega võib alati norida ja kindlasti oleks saanud siit ja sealt asja veel paremaks lihvida,” märkis ta. “Kindlasti on ka midagi hooajast kõrva taha pandud ja kui me järgmist aastat ette valmistame, treenime ja võistleme, siis proovime seda teha veel paremini.”

Meeskonna peatreener Urmas Tali ütles, et ta nii pikka hooaega ei mäletagi. „Sellel hooajal ei tulnud midagi kergelt,” tõdes ta, lisades, et super kaasaelamine fännidelt ja super tunne on väljakul olla, kui selline toetus on.

Toivo Alti sõnul oli talle meeldiv üllatus, et kogukond tuli selle võrkpalli asjaga kaasa. “Ega ma ei teinud seda lõpuks ise enda ego rahuldamiseks, vaid soovisime saarlastele midagi ilusat pakkuda ja kui rahvas sai korraliku emotsiooni, siis olen ülimalt rahul,” rääkis president.

Töö järgmise hooaja suunal on juba käimas, treenerid ja mänedžer on mängijate osas ringi vaadanud ning meestega rääkinud, on tehtud eelvoore. “Mina sellesse protsessi ei sekku,” tunnistas Toivo Alt. “Kõigepealt püüame saada mängijatega mingil määral kaubale, siis vaatame oma võimalused üle ja sellele vastavalt teeme otsused. Eelarve jääb samaks, ega me väiksemaga hakkama saa.”

Toivo Alt lisas, et soov võimalikult palju saarlasi meeskonnas hoida on endine, sest publik tahab näha omasid. Paljude meestega on 1 + 1 lepingud, jätkamise soovidest on teada andnud Johan Vahter ja Helar Jalg.

Samas on praegu tegu siiski vaid võiskonnaga ja klubi vajab veel arendamist. “Oleme mõelnud kogu aeg ka klubi laiemale tegutsemisele,” selgitas Toivo Alt. “Kui me tahame midagi teha, siis hästi. See nõuab aga ressurssi. On vaja uusi treenerid, saale on vähe ja kõik on vaja komplekselt lahendada,  mis nõuab ka raha. Aga küll me selle asja ka käima paneme.”

Toivo Alti sõnul on ka vallaga teemat arutatud, aga midagi välja pressima ei minda. “Vallal on neid probleeme millega tegelda palju ja täna võib öelda, et vald on meid piisavalt hästi toetanud ja oleme sellega rahul,” märkis ta.

Eesti meistrivõistluste finaalseeria viimases kohtumises võitis Saaremaa Võrkpalliklubi neljandat korda Bigbank Tartu 3:1 (22:25, 25:16, 25:23, 25:20) ja krooniti esmakordselt Eesti meistriks. Seeria viienda kohtumise võitis Urmas Tali juhendatav meeskond ning kogu seeria mängudega 4:1. Saaremaa resultatiivseim oli 21 punkti (+12) toonud Hindrek Pulk, Rauno Tamme lisas 14 punkti (+8).

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.