main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jaanus Lüüding rajal. Erakogu

Jaanus Lüüding rajal. Erakogu

Krossimehed olid Hollandis edukad

Kategooriad: Motosport
Autor: Alver Kivi
30.06.2017
09:49

Euroopa meistrivõistluste viimane etapp klassik motokrossis toimus 17. juunil Hollandis Lochemis.

Osalejaid oli lisaks eestlastele peamiselt Tšehhist, Inglismaalt, Belgiast, Hollandist, Saksamaalt. Kokku oli krossimehi 19 riigist. Osaleti vanuseklassides 30+, 50+, 60+, 66+ ja 70+, kokku 173 osalejat.

Klassik motokrossil kasutatava ratta vanus sõltub meeste vanuseklassist. Kõige uuemad mootorrattad olid aastast 1974. Palju kasutati Tšehhis valmistatud CŽ krossimootorratast, mida oli nõuetele vastavalt parendatud.

Eestlastest oli stardis kolm meest, kes eelistasid CŽ tehnikat. Vanuseklassis 30+ võistlesid saarlastest vennad Jaanus ja Kristjan Lüüding, kes saavutasid etapil vastavalt esimese ja seitsmenda koha. 50+ vanuseklassis osales legendaarne vanameister Aadu Sikk, kelle tulemuseks oli Hollandi etapi neljas koht ja EM-i kolme etapi kokkuvõttes kolmas koht.

2016. aastal tuli Jaanus Lüüding oma vanuseklassi Euroopa meistriks. Sellel aastal osales Lüüding ainult ühel etapil kolmest, andes sellel korral teistele võistlejatele võimaluse Euroopa meistriks tulla. Kindel kahe sõidu võit Hollandis näitas, et Saaremaa meestega tuleb Euroopas arvestada.

„Konkurents oli tihe. Rada oli huvitav, väga kiire ning harjumatu musta ja libeda liivapinnasega. Ratas pidas lõpuni hästi vastu,” ütles Jaanus Lüüding võistluste kohta. Kristjan Lüüding kiitis Lochemi linna, kus olid ilusad nikerdustega majad. Linn oli puhas ning kasvas palju puid, põõsaid ja lilli.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.