Kristjan Kombe viskas koondise juhtvärava

Kategooriad: Jäähoki
25.04.2023
08:32

Eesti jäähokikoondis võitis Tondiraba jäähallis toimuva MM-turniiri esimese divisjoni B-grupi teises kohtumises Hollandi 4:2 (1:1, 0:0, 3:1). Otsustava värava lõi Kristjan Kombe.

Hollandlased avasid mänguskoori 5. minutil ja Eesti jõudis viigiväravani 30 sekundit enne avaperioodi lõppu, kui skoori tegi Mark Viitanen. Kuigi eestlased omasid suurt ülekaalu vedas alt võimaluste realiseerimine ja mindi teisele vaheajale jätkuvalt 1:1 viigiseisul.

Kolmandal veerandil pandi enda ülekaal siiski maksma. 5. minutil jõudis litter Daniil Kulintsevi ning Aleksandr Ossipovi koostöö järel jõudis Kristjan Kombeni, kes viis Eesti 2:1 juhtima. Viis minutit hiljem kasvatas koondise kapten Robert Rooba eduseisu 3:1-le.

Ja kuigi Hollandi koondisel õnnestus üks värav tagasi lüüa vormistas lõppskoori 4:2 Mark Viitanen, kes 1.17 enne mängu lõppu litri tühja väravasse saatis.

Eesti on kahe kohtumisega kogunud 5 punkti, liider on Jaapan 6 punktiga. Kolmapäeval kohtub Eesti Ukrainaga.