main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kristjan Kombe litriga. Eesti Jäähoki Liit

Kristjan Kombe litriga. Eesti Jäähoki Liit

Kristjan Kombe lõi esimese saarlasena jäähokikoondises värava

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
16.12.2019
17:50

Ukrainas toimuvate kuni 20-aastaste noormeeste jäähoki MM-i I divisjoni B-grupi turniiril lõi ajaloos esimese saarlasena Eesti kasuks värava Kristjan Kombe, aidates koondise 5:4 võidule Itaalia üle.

“Esimest väravat koondise eest ei unusta kindlasti kunagi,” märkis Kristjan Kombe. “Väravate tegemine on ründaja töö ja need tulevad mängusituatsioonidest kõikide pingutusena. Üks asi viib teiseni.”

Eesti kaotas esimese kolmandiku 0:3, aga tuli siiski raskest seisust välja. Teise kolmandiku alguses vähendasid Kirill Lodeikin ja Andrei Rae kaotusseisu ja kuigi vastased viskasid veel ka neljanda värava, vähendas Lodeikin kaotusseisu taas minimaalseks.

Viimasel perioodil viigistas 13 ja pool minutit enne lõppu mänguseisu Kristjan Kombe 4:4-le ja võidu vormistas kõigest 7 sekundit enne sireeni arvulisest ülekaalust Kirill Lodeikin. “Eesmärk peab alati olema võita ja oleme näidanud, et suudame tugevamas divisjonis mängida, kuhu eelmisel aastal tõusime,” tõdes Kristjan Kombe.

Võit oli Eesti koondisele oluline, sest järgmiseks aastaks kukub kuuest meeskonnast viimane madamalamasse divisjoni. Eestil on nüüd 3 punkti kirjas ja Itaalia jätkab 0 punktiga. Eesti on varem kaotanud 1:6 Prantsusmaale ja 2:4 Ungarile. Veel on mängida Poola ja võõrustajate koondisega.

Eesti U-20 jäähokikoondises debüteeriv Kristjan Kombe ütles, et ei osanud midagi oodata, aga väga hea tunne on mängida Eesti eest. “Meeskonna tunne üllatas positiivselt, ümber on kõik Eesti mängijaid, Eesti keel ja see tekitab koduse tunde. Paljud neist mängivad muidugi Soomes ka, tuttavaid oli palju ees,” lausus igapäevaselt põhjanaabrite juures kõrgliiga meeskonna HPK U20 koosseisus mängiv Kuressaares sirgunud ja siit  viie aastasena Soome läinud Kristjan Kombe.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.