main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kristen Lapa enne Kure esimest treeningut. Märten Pajunurm

Kristen Lapa enne Kure esimest treeningut. Märten Pajunurm

Kristen Lapa tahab Kure esikinda kohta

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
12.01.2021
10:27

FC Florast FC Kuressaare väravapostide vahele asuv Saaremaa juurtega Kristen Lapa tahab tõsta oma mängustabiilsust, peatreeneri hinnangul suurendab aga tema liitumine meeskonnas konkurentsi.

2019. aastal Kalevi spordihallis mängitud traditsioonilisel Aastalõputurniiril Kure väravas mänginud 20-aastane Kristen Lapa ütles, et saarlaste meeskonnaga liitumine on olnud tema jaoks aktuaalne juba kolm aastat, kuid erinevatel põhjustel ei ole see siiani teoks saanud.

„Treenerite hinnangul peaks praegune samm tulema minu karjäärile kasuks,“ lausus Kristen Lapa. „Kindlasti sooviks saada võimalikult palju mänguaega, et saada veelgi paremaks mängijaks ja koguda vajalikku stabiilsust. Eesmärk on end uues keskkonnas proovile panna ja oma mängu edasi arendada.“

Konkurentsi kahel viimasel hooajal Kure väravas seisnud Magnus Karofeldiga Kristen Lapa ei karda. „Me saame hästi läbi, sest oleme varem juba koos Floras olnud. Aga eks peab ikka ise mees olema ja esiväravavahi koha endale võitlema. Olen valmis selle nimel tööd tegema,“ märkis ta.

Oma plussiks peab Kristen Lapa suurt tahtmist ja mänguisu ning soovi saada võimalikult heaks väravavahiks. „Saan meeskonda oma positsioonilt mängu ajal palju juhendada kuna näen väljakul toimuvat,“ rääkis väravavaht oma plussidest.

„Reaktsioon peaks olema mul paigas ja väljajooksudel hätta ei jääks. Muidugi tuleb endaga veel palju tööd teha, arendada tuleb mängu nõrgema jalaga ja jõusaalis peab rohkem tööd tegema.“

Paremaks väravavahi saades soovib Kristen Lapa teha oma karjääris sammu edasi ja eesmärk on mängida end mõnda välismaa meeskonda. „Miks mitte jõuda ka Eesti koondisesse, sest oma riigi esindamine on iga mängija soov,“ tõdes ta.

Ema ja isa poolt saarlane Kristen Lapa on sündinud Tallinnas, kuid suviti on ta siin olnud vanavanemate juures puhkamas. Seega on ta enda hinnangul peaaegu saarlane, aga mitte päris.

Aga kui tekiks vajadus ja võimalus esindada Saaremaa koondist, siis oleks Kristen Lapa selleks valmis. „Kui nähakse vajadust ja kutsutakse, miks mitte,“ lausus ta, lisades, et võtab praegu oma karjääris siiski päeva korraga.

„Usun, et mul saarlaste seltskonda sulandumisega probleeme ei ole, ma ei ole ülbe jalgpallur ja mind saab juhtida. Mitmed mängumehed on mulle juba varasemast tuttavad ja oskan hinnata koostöö võimalusi.“

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et on Kristen Lapa liitumise üle rõõmus. „Tema mängukvaliteet annab meile palju juure ja koos Magnusega on meil meeskonnas nüüd kaks head väravavahti,“ lausus ta.

„Kes neist saab esiväravavahi koha on praegu veel väga raske öelda ja aeg paneb siin kõik paika. Kristen on psühholoogiliselt kindel mängumees ja tean, et ka tema mängijaoskused on korralikul tasemel.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.