main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kriisistaap rallile ja kolme päeva jooksule keeldu ei pannud

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
30.09.2020
22:41

Kolmapäeval kogunes Saaremaal COVID-19 leviku tõkestamiseks ja sellega seonduvate sündmuste lahendamiseks moodustatud komisjon ehk kriisistaap, et arutada hetkeolukorda ja viiruse leviku tõkestamise meetmeid.

Kriisistaabi liikmed nentisid, et ehkki viimastel päevadel on Saaremaale lisandunud mõned positiivsed testitulemused, on olukord võrreldes Eesti teiste piirkondadega rahulik. Samas tuleb kõigil inimestel olla jätkuvalt ettevaatlik ning pidada kinni üldlevinud soovitustest püsida haigena kodus, hoida teiste inimestega distantsi, pesta sageli käsi ja kanda avalikes siseruumides kaitsemaski.

  1. septembril kehtestati vallavanema käskkirjaga vallavalitsuses ja hallatavates asutustes koroonaviiruse leviku tõkestamise meetmed, mis muuhulgas annavad juhised mitte võõrustada külalisgruppe väljastpoolt Saare maakonda ega korraldada suure osalejate arvuga avalikke üritusi.

Samuti on vallavalitsus andnud suunise mitte planeerida riskirühmadele suunatud avalikke üritusi. Eakate päeva tähistamiseks korraldatavad üritused, mis on tänaseks juba välja kuulutatud, võivad toimuda, kuid tuleb järgida üldiseid Terviseameti soovitusi, tagada inimeste hajutatus siseruumides ja omavahelise distantsi hoidmine.

Vallavanem Mikk Tuisu sõnul on asutustele saadetud juhised mõeldud selleks, et ennetada koroonaviiruse levikut Saaremaa valla asutustes ja nende poolt korraldatud üritustel. „Loodan, et hallatavate asutuste juhid mõistavad, et praegu on mõistlik olla ettevaatlik ja suured üritused ära jätta,“ lisas Tuisk.

Vallavanema kinnitusel saavad teised korraldajad oma üritusi Saaremaal läbi viia, järgides Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti kehtestatud nõudeid. See puudutab näiteks Saaremaa rallit ja Saaremaa kolme päeva jooksu.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.