main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mario Paiste on kaitsjatest mõõda mänginud. Alver Kivi

Mario Paiste on kaitsjatest mõõda mänginud. Alver Kivi

Korvpallurid lõid võõrustajad auti ja murdsid publiku südame (galerii)

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
12.07.2019
00:13

Gibraltaril toimuvate Saarte mängude korvpalli poolfinaalis murdis Saaremaa enam kui tuhande pealise toetajaskonna ees võõrustajate lootused kuldmedalitele, kui kohtumise lõpus särasid tablool võidunumbrid 64:60.

“Meeskonna ühtsus tõi võidu ja kõik mehed võitlesid võidu nimel,” tõi peatreener Enn Laanemäe välja võidu peamise põhjuse. “Plaan oli mängida rahulikult, teha oma asja, mängida hästi kaitses ja siis saame ka positiivse tulemuse.”

Meeskonna mängujuht Mario Paiste tõdes, et oli väga-väga-väga raske mäng ja ta loodab, et midagi jäi ka finaaliks sisse. “Lõhuti kõvasti ja ega kohtunikud ka väga ei aidanud,” märkis ta. “Me ei saanud rünnakul end lõpuni käima, aga kaitses suutsime eksimused heastada. Õnnestus mängus püsida ja võimalikult külma pead hoida.”

Gibraltari meeskonda oli kogunenud saali toetama üle tuhande valjuhäälse fänni, kes kordagi ei lasknud saalil vaiksena püsida. Tasavägiselt alanud mängu esimese veerandaja võitsid saarlased Janis Vahteri tabavast kolmesest 18:16 ning puhkama mindi Vahteri ja Timo Eichfussi korvidest 37:29.

Teise poolaja algul suurendas Mario Paiste eduseisu 39:29-le ja Gibraltar enam kordagi ette ei saanud.  “Lahendasime nende pressingu ära ja kaitses hoidsime tagasi. Oli raske ja lõpp oli närviline,” leidis Enn Laanemäe.

Publiku marulisel toetusel hakkasid võõrustajad oma kaotusseisu punkt haaval vähendama ja viimased kolm minutit püsis tablool Saaremaa eduseis 62:60. Mäng kulges sel hetkel mõlemapoolsete eksimustega, aga 11 sekundit enne lõppu viskas Gert Kaldmäe sisse kaks vabaviset ja sellega oli võit vormistatud.

“Lõpus läks pingeliseks,” tõdes Mario Paiste. “Eks meie põhimehed mängisid väga palju, palava saali ja väsimusega tulevad valed otsused ning me pole tiimiga ühist trenni teha saanud. Lõpp hea, kõik hea.”

Mario Paiste hinnangul sai lõpuks võidu vormistamisel määravaks eestlaslik külmus, sest keerulistest olukordades ei lastud naha vahele ei kohtunikke ega vastaste töötlemist. “Gert pani need kaks viimast vabakat ära ja respekt,” lausus ta.

Mängujuhi sõnul andsid fännid ka saarlastele hoopis teise poweri sisse. “Isegi siis, kui publik on meie vastu annab see lisamotivatsiooni lõpuni võidelda,” selgitas ta. “Finaalis tuleb Kaimani vastu ikka külmalt peale minna. Nad mängivad Gibraltariga sarnast kaitsest, aga on atleetlikud ka kiired. Kui suudame mängutempo maha saada, siis tuleb kõva lahing.”

Ka Enn Laanemäe ütles, et Kaimani vastu minnakse võidu mõtetega. “Nad hirmsasti viskavad ründelauda ja peame suutma selle maha võtta, siis on meil võimalus,” rääkis ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.