main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räim võidukas finiš. Alver Kivi

Mihkel Räim võidukas finiš. Alver Kivi

Grupisõit on jätkuvalt saarlaste valitseda

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
12.07.2019
00:40

Gibraltaril toimuvatel Saarte mängudel sõidetud maanteeratturite grupisõidus üllatust ei olnud. Individuaalselt sai viimaste neljade mängude võitja Mihkel Räim kulla, Steven Kalf pronksi ning meeskondlikult oldi ikka parimad.

“Mina olen rahul,” ütles treener Riho Räim. “Poisid sõitsid taktikaliselt õieti ja targasti ning minu hinnangul oli kõik kontrolli all. Plaan töötas ja toimetati täpselt nii nagu vaja, eriti ärevaid olukordi ei tekkinud.”

Mihkel Räim tunnistas, et see oli üks raskemaid võite Saarte mängudel, sest meil oli üks mees vähem ja sellisel sõidul määrab see väga palju. “Eriti veel, kui selline rahutu hing nagu Patu (Karl Patrick Lauk) on grupis puudu. Me ei olnud selle raja kõige tugevam tiim, aga me sõitsime targalt ja meil ei olnud sellist situatsiooni, kus me oleks nagu peata kanad olnud ja asi oli kontrolli all.”

Palavas ilmas ja kergete tõusudega võidusõidul tuli ratturitel läbida Gibraltari tänavatel kümme ringi. Sõit oli aktiivne ja mitmete äramineku katsetega. Võidusõidu esimeses pooles olid aktiivsed Oskar Nisu ja Jörgen Matt.

“Me ise väga palju ei rünnanud, aga kui midagi ette võtsime, siis kavalusega, ise ei pidanud pedaale väga palju vajutama, aga Oskar tegi paar väga head lüket ja Jörgen, kes sõidab harrastaja tasemel loeb seda sõitu nii hästi ja ta andis oma panuse sõidu algul. Teadsin, et ta ette ei jää, aga meile andis see taga vabad käed ja ei pidanud eriti midagi tegema. Vaatasime mida teised korraldama hakkavad,” selgitas Mihkel Räim.

Räime sõnul otsisid oma võimalusi ka teised meeskonnad, aga nad kulutasid ennast liiga palju. “Aga selge see, et kui mina läksin, siis keegi tahtis kaasa tulla,” rääkis ta. “Samas hoidsin ennast natuke tagasi, sest ei ole mõtet iga tõusu peal rünnata ja jätsin selle koorma teiste poiste kanda. Mul poleks midagi selle vastu olnud, kui kaks meest oleks ees olnud ja üks neist Steven (Kalf) ja kui tuleb kuld siis tuleb.”

Kuna kellelgi lahti rebimise katsed ei õnnestunud ja punt püsis päris suur, siis viimasel neljal ringil vaatas Mihkel Räim, et ei ole eriti mõtet rünnata ja kõik võib jätta finiši peale, kuba ta oli kindel, et on selles kõige kiirem.

Saarlased võtsidki viimastel kilomeetritel rongi üles, et asja kontrollida ja mitte kusagile taha kinni jääda. Oskar Nisu vajutas ees niipalju kui tuli ja Mihkel Räim lasi viimases kruvis Steven Kalfi ja Oskar Nisu minema. Tekkis 10 meetrine vahe, mida konkurendid hakkasid kinni vedama, Mihkel Räim haakis end nende tuulde ja edasine oli vormistamise küsimus.

Mihkel Räim edestas grupifinišis Nathan Draperit Isle of Wightilt ja meeskonnakaaslast Steven Kalf. Oskar Nisu oli 11. ja Jörgen Matt 16. Meeskondlikult järgnesid Saaremaale Isle of Man ja Jersey.

Mihkel Räim tõdes, et ega meeskondlikult ei olnud kerge, aga seda kulda vääriti. “Ei ole nii, et üks mees on kõva, kõik andsid oma panuse,” lausus ta. “Gibraltari mängud läksid korda ja liiga ahneks ei maksa minna. Ma arvan, et eraldistardi kuld ja meeskonna hõbe olid niigi juba boonuseks. Kriteeriumis ei ole me kunagi väga hiilanud, aga hea et Oskar sai võimaluse.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.