main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitjad. Irina Mägi

Võitjad. Irina Mägi

Korvpallikroon jätkuvalt Orissaarele

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
01.04.2018
10:30

Maakonna korvpalli meistritiitel kuulub neljandat aastat järjest Orissaare Träxile, tasavägises ja põnevas finaalkohtumises alistati BC Käsa 70:68.

“Tänavu tuli võit väga raskelt,” tunnistas Orissaare mängiv treener Raul Koppel. “Juba poolfinaalist tulime napilt läbi ja finaal läks ka lõpuminutite peale. Vastased olid meie jaoks valmis seekord.”

BC Käsa mängiv treener Urmo Talistu ütles, et tema meeskonnale oli võit poolfinaalis Estlanti üle kõige tähtsam. “Kui me selle võitsime, siis oli meil mõnes mõttes eesmärk täidetud,” lausus ta. “Finaalis me siiski tunnetasime, et meil on ka Orissaare vastu võimalus. Meil oli pikem pink, kuigi tundus, et väsisime lõpuks ise ära.”

Kuressaare spordihoones mängitud finaalmäng kulges suuresti punkt-punkti heitluses. Pea kõiki mängijaid kasutanud BC Käsa sai suurima edu esimesel poolajal, kui Alvar Väli korvist saadi ette 37:29. Kuid Orissaare mängis vahe kolmandal veerandil kinni, kui Aivo Laul viis omakorda oma meeskonna  42:41 juhtima.

“Meil olid mitmed agad ja küsimus oli just selles, kes peaks kaitses Gerti (Kaldmäe) võtma,” rääkis Urmo Talistu. “Ma ise võtsin teda alguses, aga see tähendas, et me ei saanud tagant niipalju survet avaldada. Aga Orissaare mängib teist liigat ja eks see annab neile ka palju juurde.”

Viiele-kuuele mängijale toetunud tiitlikaitsja sai suurima edu 2.50 enne kohtumise lõppu, kui Härmo Lambut tõi tabloole numbrid 66:59. Siis aga langesid neil viie veaga välja põhimehed Alari Hiis ja Aivo Laul ning Innar Varese tabava kolmese ja vabaviske järel oli Käsa kaotusseis vaid 66:68.

“Me tahtsime mängu kiiremaks ajada,” selgitas Raul Koppel. “Kohati see meil õnnestus, kohati jälle ei õnnestunud. Sellega on alati see risk, et kui viske mööda paned, siis on kahju poole suurem.”

Finaali MVP-ks valitud Gert Kaldmäe viis Orissaare 17,7 sekundit enne lõppu veel 70:66 ette, kuid Indrek Õunpuu vastas omalt poolt korviga ja mängu saatus oli jätkuvalt lahtine. Paraku jooksid järgmised rünnakud mõlemalt poolt liiva. Kaldmäe teenis 0,6 sekundit enne lõpuvilet vabavisked, kuid pani need mõõda.

“Otsisime kiireid lahendusi, sest see on meid läbi hooaja toitnud,” märkis Raul Koppel. “Finaalis aga alati ei kuku pall sisse. Lõpus oli juba õnnemäng, kus nemad eksisid meie saime palli ja panime mööda ning nemad jälle eksisid.”

Urmo Talistu tunnistas, et Orissaare mehed pakkusid lõpus võimalust, aga paraku visked ei tabanud. “Kui Indrek Õunpuu oleks otsa pealt sisse pannud, oleks mäng juba meie käes olnud,” tõdes ta.

“Kokkumäng oli meie puhul märksõna. Suurim potentsiaal oleks, kui me saaksime koos trenni teha ja mängida kombineeritud mängu. See nooruse uljus, mis meil kümme aastat tagasi oli jalgades kindlasti enam ei ole. Aga oleme rahul, sest viimased neli aasta oleme medalita jäänud ja eelmisel aastal olime üldse viimased.”

Raul Koppel ütles nelja järjestikust tiitlit hinnates, et viimane ja esimene olid raskeimad. “Kas ka viies tiitel tuleb sõltub juba sellest, kas me mängime järgmisel hooajal teist liigat edasi,” lausus ta.

Orissaare Träx: Priit Alas, Eero Heinsalu, Alari Hiis, Joonatan Johanson, Ivo Künnapuu, Gert Kaldmäe, Raul Koppel, Härmo Lambut, Aivo Laul, Markus Metsala, Jaanus Metsla, Tõnn-Kaspar Pärn, Mati Rüütel, Elari Rei, Tarmo Väli

BC Käsa: Indrek Õunpuu, Martin Arge, Madis Arge, Marek Arge, Erkko East, Erik Järvalt, Janek Liivas, Ülar Liivas, Mart Mägi, Taavi Mets, Mehis Pildre, Argo Pruul, Arli Saar, Karli Saar, Urmo Talistu, Alvar Väli, Innar Vares, Kalmer Vinter, Tomas Śaukstelis

Fakte põhiturniirist

Kokku toimus 18 mängu ja neli playoff kohtumist

Põhiturniiril osales 70 erinevat mängijat, punkte viskas 67 meest.

kohtunikud andsid 8 tehnilist viga

Mängijad teenisid 7 ebasportlikku viga

Hooaja punktirekordi 35 punkti viskas Harles Herman Ojasaar mängus Spordikool/Vesse ja Tesman

16 vabaviset teenis Harles Herman Ojasaar mängus BC Käsaga

Orissaare Träx ja Estlant viskasid põhiturniiril täpselt ühepalju punkte

Saja punkti piiri ühes mängus ei suutnud keegi ületada

Parim vabaviske tabavusega meeskond oli põhiturniiril BC Käsa

Parimad punktiviskajad põhiturniiril Raigo Sooär (Tesman) keskmine 22,50 (135), Harles Herman Ojasaar (Spordikool/Vesse) 18,88 (151), Egert Väinaste (Tesman) 18,75 (75 punkti).

Parimad vabaviskajad Karli Saar (BC Käsa) 71% 41/29, Janek Mander (Tesman) 71% 24/17, Harles Herman Ojasaar (Spordikool/Vesse) 70% 53/37.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.