Koosseisuprobleemid tõid Saaremaale Riias kaotuse

Kategooriad: Võrkpall
13.01.2019
17:01

Tempo osakonnas kahe mehe puudumisel kõvasti järgi andnud Saaremaa Võrkpalliklubi kaotas Riias Eesti-Läti ühisliiga kohtumises taas teiseks tõusnud RTU/Robežsardzele 2:3.

Temporündajatest jäid seekord eemale haigestunud Mihkel Tanila ja jätkuvalt vigastusega vaevlev Siim Ennemuist. Harri Palmar ja Taavi Prei oma mängu korralikult käima ei saanudki, sest esimese tempo rünnakut praktiliselt ei olnud ja blokk ei toiminud. Nii tuli peatreener Urmas Talil sellel positsioonil kasutada ka nurgaründaja Helar Jalga. “Eks meil seal raske oli, aga proovisime oma tugeva serviga vasturohtu leida,” rääkis Urmas Tali.

“Eks siin probleeme on. Mingid mängud mängime ära, aga tugevamate vastastega ei mängi. Vaatame kuidas see tervenemise protsess meil kulgeb.”

Saaremaa alustas hästi ja sai ette 4:0, kuid väljakuperemehed said oma mängu ka käima. Saaremaa jäi taha 14:16 ja viimast korda jõuti Siim Põlluääre blokist viigini 18:18. Geimi lõpus domineerisid lätlased, kes vormistasid võidu 25:22.

Teises geimis olid võõrustajad ees 12:10, kui Urmas Tali vahetas Artis Caicsi asemel väljakule Lukasz Makowski, Siim Põlluäärt asendas Sam Boehm ja Harri Palmarit Helar Jalg. Austraallase vedamisel saadi omakorda ette17:15, kuid siis hakkas mängumootor taas vahele jätma ja Urmas Tali tegi tagasivahetused. Sellele vaatamata jäädi kaotusseisu 20:23 ja 21:24. Rauno Tamme serviässast jõuti 24:24 viigini ja geim võideti 28:26.

Kõige parem päev ei olnud kapten Siim Põlluäärel ja palju mänguaega saigi seepärast Sam Boehm, kes tõi lõpuks 13 punkti. “Ei olnud Siimu päev,” tõdes Urmas Tali. “Kõigil oli tegelikult täna raske päev. Me ei saanud kuidagi minema.”

Kolmandas geimis tabas saarlasi häving ja numbrid 15:25 räägivad enda eest. Järgmises geimis jagus tasavägist võitlust seisuni 16:16. Caicsi serviässast saadi ette 22:18 ja juhiti 24:18, kuid siis said võõrustajad 5 punkti järjest ning lõppseisu 25:23 vormistas Helar Jalg. Viimane geim kuulus aga lätlastele, kes said ette 10:4 ja võitsid 15:8.

“Vastased kasutasid hästi ära koduväljaku eelise,” leidis Urmas Tali. “Oma saalis lõid nad kõik pallid maha, servid olid ässad. Meile oli siin suhteliselt harjumatu ning puudu jäi heast servist ja korralikust vastuvõtust.”

Parimatena tõid Eddie Rivera 16 ja Rauno Tamme 14 punkti.