main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Koolispordiliit näeb partnerina spordiliitu

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
26.09.2018
08:19

Kuna seni Eesti Koolispordi Liidu liikmena koolisporti kureerinud Saaremaa valdade spordiliit lõpetab aasta lõpus tegevuse, siis nüüd näeb katusorganisatsioon oma uue partnerina spordiliitu.

Saaremaa valdade spordiliidul oli kaks põhilist tegevust – koolispordi kureerimine ja valdade mängude korraldamine. Valdade mängud on sellest aastast nimega piirkonna mängud ja seda korraldab valla spordiosakond.

„Valdade ühinemiskõneluste käigus lepiti kokku, et seda hakkab tegema valla spordiosakond, kahjuks aga selgus, et vald ei saa olla Eesti Koolispordi Liidu liige,“ rääkis valla spordinõunik Marden Muuk. „Liikmeks olek tähendab aga Eesti Koolispordi Liidu toetust ilma milleta peaks vald veelgi suurendame omaosalust. Kuna enamuses maakondades toimetab koolispordiga kohalik spordiliit, siis otsustas ka vallavalitsus minna töötavale mudelile.“

Eesti Koolispordi Liidu peasekretär Madis Pettai ütles, et nende liikmeks saab olla juriidiline isik. „Meie rahastus tuleb hasartmängumaksu nõukogu toetuse alusel ja siin peab olema kaasrahastus ehk omafinantseering,“ märkis ta.

„Kuidas seda kohapeal nähakse on kohaliku omavalitsuse otsustada. Teoorias saab vald olla koolispordiliidu partner ja kõik on siin kokkuleppe küsimus. Meid huvitab, kes saab olema meie partner ja kui selleks saab spordiliit, siis oleksime selle üle väga rõõmsad.“

Maakonna koolispordi eest vastutasid seni valdade spordiliit ja Enn Laanemäe. „Ta on seda tööd teinud tasuta ja täna näeme aga väga kindlalt, et tasuta tööga pole võimalik kureerida nii suurt valdkonda nagu seda on koolisport,“ Marden Muuk.

„Spordiliit vajab koolispordi arendamiseks lisa tööjõudu ja selle kulu katab vald, kelle ülesanne on luua koolispordi jaoks vajalikud tingimused. Järgmiseks aastaks on prognoositav valla osalus 10 000 eurot, mille moodustab palk ja koolispordi tegevused.“

Selle aasta toetuse moodustab ainult töötasu, sest tegevustoetused on väljamakstud valdade spordiliidule. Seoses tegevustega uusi kulusid lisanduda ei tohiks. 2018. aasta toetus sõltub uue inimese tööletuleku ajast ja valituses otsusest.

Saaremaa spordiliidu juhatuse esimees Kalev Kütt ütles, et kui rahastus saadakse paika, siis kuulutatakse välja konkurss 0,6-se töökohaga vastava inimese leidmiseks.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.