main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Koolinoored võistlesid kabes

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
05.02.2023
20:22

Kui aasta eest kimbutas veel koroona, siis seekord koolinoorte kabevõistluste läbiviimist segavaid asjaolusid ei olnud. Osavõtjaid oligi rohkem, 16 läinudaastase 9 vastu. Koole osales paraku  jätkuvalt ainult kolm, Kaali asemel tuntud kabekants Kahtla põhikool-lasteaed.

Suure “dessandiga” –  11 last tuli 4 veebruaril Täiskasvanute gümnaasiumis peetud võistlustele kohale Kärla põhikool. 3 osavõtjat oli Kuressaare Nooruse koolist ning 2 Kahtlast.

Kõik said mängida ühisel ringsüsteemis turniiril, sest vastasel korral jäänuks mängukoormus liiga ebaühtlaseks. Osales ju 8 noorema astme (i-IV klass), poissi, 5 vanema astme poissi, 2 vanema astme tüdrukut ja üksainus noorema astme tüdruk.

Nagu arvata oligi, ei andnud mängutasemelt juba päriskabetaja Siimeon Vahter (Nooruse kool) kaasvõistlejaile mingeid šansse, kogudes 15 punkti 15-st võimalikust. Ka absoluutarvestuse teine oli vanema astme poiss Uku Laansalu (Kärla) 10,5 punktiga. Vanema astme kolmas Märten Uljas (Kärla) kogus 9 punkti.

Noorematest poistest võitis soliidse edumaaga Dsniel Väli (Kärla) 10 punktiga. Selles arvestuses kolm järgmist kogusid kõik 8,5 punkti ja reastusid vastavalt Bergeri koefitsientidele järgmiselt: 2.Matttias Pildre (Kärla) 3.Sander Vallik (Kahtla) ja 4.Raimond Grahv (Kärla). Veel üks 8,5 punkti kogunu oli vanemate tüdrukute parim Teele Püüa (Kahtla). Noorematel tüdrukutel Linda Marleen Joosepile (Kärla) konkurente polnud, aga tema kogutud 6 punkti tõestas et ta oma medali oli auga välja teeninud.

Jaan Truu

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.