main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Koolinoored selgitasid meistreid kabes

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
14.02.2022
09:28

Koroonaaeg on tekitanud suure tühiku ka noorte kabemänguharrastusele. Kui enne pandeemia algust osales 2020. aasta koolinoorte meistrivõistlustel veel tosin poissi ja samapalju tüdrukuid, siis laupäeval vaid 9 poissi kolmest koolist – Kärla, Kaali ja Nooruse kool. Kärla lisandumise üle on heameel, seal teeb Väino Uljas noortega tublit tööd.

Kuna võistluspaika Nooruse kooli tuli kohale vähe lapsi, pandi nad mängima ühisel kaheringilisel turniiril, kuid paremusjärjestus selgitati eraldi keskastme (alates IV klassist) ja nooremate hulgas.

Keskastme parimate Siimeon Vahteri (Nooruse kool) 15,5 punkti, Märten Uljase 13 p. ja Uku Laansalu 11 p. (mõlemad Kärla) mäng oli kohati juba päris kabemängu moodi, kuid arenguruumi muidugi on. Meeldiv oli näha, et Kärla poistele oli selgeks tehtud lõppmäng “kolm peateed valdavat kabet ühe kabe vastu”, mis on hea proovikivi, eristamaks kabetajat niisama nupuliigutajast.

Noorematest olid parimad Aleksander Ley (Nooruse kool) 7, Mattias Pildre (Kärla) ja Henriko Gregor Mägi (Nooruse kool) võrdselt 6 punktiga.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.