main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Eero Remes_Caroline Joelsson

Eero Remes_Caroline Joelsson

Kolmekordne maailmameister Eero Remese tuleb Saaremaal Enduro GP Estonia starti

Kategooriad: Motosport
Autor: Alver Kivi
15.07.2020
15:31

17.-19. juulil sõidetakse Saaremaal, võistluskeskusega Kuressaares Enduro GP Estonia. Kui algselt oli võistlus planeeritud enduro maailmameistrivõistluste etapina, siis koroonapandeemia tõttu lükkus MM-etapp Saaremaal edasi 2021 aastasse.

Kuna korraldajad olid juba osa tööd ära teinud ja Eesti Vabariigi hetke COVID-19 piirangud lubavad sellises mahus võistlust korraldada, otsustati, et Enduro GP Estonia toimub algselt planeeritud kuupäevadel Eesti meistri-ja karikavõistluste etapina. MM-sarja hõngu lisavad võistusele kolmekordne enduro maailmameister Soomest Eero Remes ja MM-sarjas võistlev eestlane Priit Biene.

Enduro GP Estonia korraldajad on Saaremaal Kuressaare ümbruses ette valmistanud põnevad võistlusrajad, kuhu stardib erinevates klassides üle 100 võistleja. Reedel, 17. juulil toimub võistlejate paraadsõit, kui kõik osalejad sõidavad kolonnis kell 19.30 võistluse hoolduspargist Kalda puiesteel Kuressaare keskväljakule, kus toimub ka võistluste avamine.

Paraadi käigus sõidetakse ka läbi Kuressaare piiskopilinnuse. Laupäev ja pühapäev on võistluspäevad, kui sõltuvalt päevast ja võistlusklassist sõidetakse kaks kuni neli 50 kilomeetrist ringi, kus on kaks endurokatset, üks krossikatse ja üks publikukatse Kuressaare lossipargis. Enduro GP Estonia lõpetamine ja autasustamine toimub pühapäeval Kuressaare keskväljakul.

Veiko Biene, Enduro GP Estonia peakorraldaja: „Kui sai selgeks, et MM-sari koroonakriisi tõttu sellel aastal Eestisse ei jõua, asusime kohe uurima, kas ja kuidas tänavust võistlust korraldada. Meil oli palju tööd juba tehtud ja Saaremaa valla näol hea koostööpartner ning otsustasime, et teeme võistluse Eesti tiitlivõistluste etapi staatuses ja võtame seda kui osana ettevalmistust MM-sarja etapiks. Enduro sõitjate huvi Saaremaa radade vastu on suur ja tulemas on ka külalisi Soomest ning Lätist. Meie jaoks on väga oluline järgida Eesti Vabariigi poolt kehtestatud nõudeid avaliku ürituse korraldamise osas ning Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni reegleid motovõistluste korraldamiseks tänastes oludes.“

Kõik Enduro GP Estonia katsed on pealtvaatajatele tasuta jälgimiseks ja lisainfot nii katsete kui võistluse kohta saab siit: https://endurogpestonia.ee

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.