main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kaur Kivistik teel võidule. Alver Kivi

Kaur Kivistik teel võidule. Alver Kivi

Kolme päeva jooksu võitis Kaur Kivistik

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
22.10.2017
13:29

Pühapäeval Kuressaare kesklinnas finišeerinud kolme päeva jooksu võitis meestest Kaur Kivistik, naistest oli kiireim Kaia Lepik.

Kaur Kivistik startis viimasele 16 km pikkusele etapile Ilja Nikolajevi ees 48,9 sekundilise eduga ja hoidis seda lõpuni. Kivistik läbis võistlusmaa 52.50,9-ga, Nikolajev 53.41,6-ga. Teise tulemuse jooksis välja Raido Mitt ajaga 53.19,8. Kokkuvõttes läbis Kaur Kivistik maratoni distantsi 2:16.48,9-ga, Ilja Nikolajev 2:18.28,4-ga ja Raido Mitt 2:22.07,5-ga.

“Sügisel olid need kolm päeva üks kõige tähtsamaid rahvajookse, mis mul siin olid,” tunnistas Kaur Kivistik. “Eks see oli tõsine katsumus ja oli hea tagasi olla. Teadsin, et Andi teeb ainult ühe päeva ja võtsin reedel rahulikumalt, teised kaks päeva jooksin ilusti.”

Kaur Kivistik tunnistas, et oleks saanud joosta veel kiiremini, kui konkurents olnuks tihedam. “Kuna Iljal oli jalavigastus, siis oli ta klass nõrgem,” rääkis ta. “Võidu vormistasin Sõrves, sest viimaseks päevaks väga väikest vahet ei tahtnud jätta. Mõtlesin, et laupäeval võiks soliidse vahe sisse teha, siis saaks pühapäeval rahulikult joosta ei pea kogu aeg taha vaatama, mida Ilja teeb. Võtsin eesmärgiks esimene pool kiiremini joosta, et vahe suuremaks läheks ja teise poole võtsin rahulikumalt.”

Parima saarlasena sai üheksanda koha Ando Õitspuu, kes sai pühapäeval kirja aja 55.40,1 ja kolme päeva kokkuvõttes 2:26.46,2. “Hetkeseisu arvestades võtsin maksimumi, sest vorm ei ole hea,” tõdes Ando Õitspuu.

“Esimene distants oli lühike ja selle jookseb vana rasva pealt ära, laupäeval ei olnud tunne üldse hea, aga pühapäeval kannatas juba joosta. Tervisega on olnud probleeme ja treeningmahud viimased kuud tagasihoidlikud. Võistluspraktika oli ka puudlik, viimane oli augustikuu lõpus. Olen harjunud kolme päeva jooksule tulema selle pealt, et olen paar tugevat võistlust alla teinud.”

Sellega on Ando Õitspuu hooaeg on läbi ja algab valmistumine järgmiseks. “2017. aastaga võib rahule jääda,” märkis ta. “Päris kõike mida planeerisin ei saavutanud aga samas Saarte mängud läksid hästi ja mõned jooksud õnnestusid veel. Nii, et ei nurise.”

Naiste arvestuses olid kolm kiiremat Kaia Lepik 2:42.41,2; Anastasia Zakarova 2:48.06 ja Liis-Grete Arro 2:49.25,1-ga.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.