main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rõõmsalt rajal. Allan Mehik

Rõõmsalt rajal. Allan Mehik

Kolme päeva jooksu lõpetas 754 jooksjat

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
20.10.2019
19:04

Reedest pühapäevani Kuressaares ja Sõrves toimunud kolme päeva jooksu võitis meestest Ilja Nikolajev ja naistest Liina Tsernov. Parimad saarlased olid Kalev Õisnurm ja Eliise Hoogand. Põhidistantsi lõpetas 754 jooksjat.

Jooksjatel tuli reedel Kuressaares läbida 10, laupäeval Sõrves 16,195 ja pühapäeval Kuressaares 16 kilomeetrit. Ilja Nikolajev läbis kolme päevaga maratondistantsi ajaga 2:15.32, talle järgnesid Raido Mitt 2:20.17 ja Jaanus Kallaste 2:21.08-ga.

“Olen rahul,” ütles nüüdsest kolmekordne võitja Ilja Nikolajev. “Tulin jooksu nautima, aga kui juba stardis oled, siis tahad ikka ka võita. Esimene päev läks plaanitust kehvemini, sest alustasin vist liiga kiirelt ja kruusalõigul hakkas tempo vajuma, kuigi viimased kilomeetrid olid juba okei. Teise ja kolmanda päevaga võib rahule jääda.”

Pühapäeval läks Nikolajev viimasele etapile konkurentide ees küll enam kui kolme minutilise eduga, kuid allahindlust ta endale lubada ei saanud. “Kuigi eduseis oli suur oli meil plaan ikkagi meeskondlikult esikoht saada ja seepärast ei saanud vaikselt alustada, aga paraku jäime ikkagi teiseks. See on hea üritus ja hooajale hea punkt panna.”

Parima saarlasena sai ajaga 2:28.58 kümnenda koha Kalev Õisnurm. Saarlastest oli teine Ando Õitspuu, kes sai ajaga 2:31.03 14. ja kolmas oli Janar Mai, kes sai ajaga 2:33.45 19. koha.

“See oli ootuspärane tulemus,” lausus Kalev Õisnurm. “Ma mingit ajalist ja koha plaani endale ei pannud. Kuna enesetunne on olnud septembris hea, siis eeldasin, et võib hästi välja tulla ja jaksaksin joosta.”

Naiste kiireima Liina Tsernovi kohta võib öelda – tuli, nägi ja võitis. Ta läbis võistlusmaa 2:37.14-ga, edestades 2:40.28-ga jooksnud Kelly Nevolihhinit ja 2:41.18-ga lõpetanud Marion Tibarit.

“Mulle väga meeldis ja kokkuvõttes on kõik hästi,” tunnistas Liina Tsernov. “Kõige raskem oli viimasel päeval, aga kui sul on edu sees, siis lased võib-olla jala sirgeks ka. Teine päev meeldis mulle kõige rohkem just raja poolest.”

Liina Tsernovi sõnul arvestas ta, et võib võita ja tuli seda ka tegema. “Mingit ajalist plaani ei olnud. Mul on siin palju sõpru ja tuttavaid, eelmisel aastal olin pealtvaataja ja selgus, et väga vinge üritus. Hooaja lõpetuseks väga hea.”

Saarlannadest oli teist aastat järjest kiireim Eliise Hoogand, kes sai seekord kirja aja 3:01.18 ja oli naistest 16. Talle järgnesid 22. koha saanud Kertu Kula 3:08.39 ja 35. olnud Liina Saar 3:17.53-ga.

Eliise Hoogand, et see on talle päris suur kordaminek, sest eelmisel aastal sai ta üllatuslikult Saaremaa parima naise tiitli ja tahtmine oli seda kaitsta. “See oli eesmärk ja jooksin väga hästi,” tõdes ta.

“Esimesed kaks päeva jooksin isiklikud, kõik sujus ja tagasilööke ei olnud. Kõige enam olen rahul avapäevaga, aga oleks saanud veel kiiremini. Samas septembri põhjal kartsin aeglasemat aega ja üllatasin ennast.”

Eliise Hoogandi sõnul on talle väga oluline olla Saaremaa parim ja selle nimel peab plaani järgi trenni tegema. “Esimesed naised olid väga tugevad ja teisest mastist. Naiste konkurents läheb aasta-aastalt tihedamaks. Aga teisi saarlannasid ei jälginud ja jooksin oma jooksu,” lausus ta.

Noortejooksu lõpetas 228 jooksjat. Noormeeste parimad olid Hardy Kaska, Raimond Parts ja Robert Glazers. Neidude arvestuses jättis esikoha Saaremaale Õnnely Rahu, kellele järgnesid Triin Erala ja Lisett Alt Saaremaalt.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.