main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kolme päeva jooks tuleb taas osavõturohke

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
15.10.2020
07:53

Nädalavahetusel toimuv 47. kolme päeva jooksule on end kolmapäevase seisuga registreerinud 671 ja noortejooksule 212 võistlejat.

„Ei oska öelda, et 47. oleks millegi poolest erinev, sest jooksjad igatsevad praegu võistelda teineteisega ja mitte osaleda virtuaaljooksudes, mis ei ole tegelikult õige võistlus,“ märkis jooksu üks peakorraldajaid Tõnu Vaher.

„Oleme praeguse osalejate arvuga ülimalt rahul, sest arvasime, et kui koos noortega tuleks kokku 500, siis oleks ülikõva. Inimesed tahavad meil osaleda, sest samal nädalavahetusel on mandril veel mitu võistlust.“

Tõnu Vaheri sõnul oli korra ka kartus, et tänavune jooks jääb hoopis ära ja seda ei saagi korraldada. Aga suvel läks olukord heaks ja teise lainesse eriti ei usutud, nii telliti 1000 medalit ja muud meened ikkagi ära ning oldi korraldamise osas enesekindlad.

Tagasilöögist ei ole siiski pääsetud, sest seekord ei ole iga-aastaseid osaleid Peterburist ja Soomest. Mõned lätlased tahavad siiski niiväga Saaremaale tulla ja nad on valmis isegi pärast kodus karantiinis olema.

Samas jälgivad korraldajad ka ohutusreegleid ning nii on inimesed mandaadis ning supi ja joogijagajad maskidega. „Hajutame sportlased ka stardis,“ rääkis Tõnu Vaher. „Venitame stardirivi pikemaks ja kõigil osalejatel võetakse puhas jooksuaeg, mis algab stardijoone ületamisel. Loodame, et nii ei teki suurt gruppi ja on vähemalt mingi distants. Ära jääb ka traditsiooniline laupäevane pidu.“

Tõnu Vaher palus siiski nii jooksurajale minejatel, kui treeneritel ja kaasaelajatel jälgida oma tervist. „Kui inimene tunneb. et enesetunne pole hea, siis pigem loobuge võistlusele tulemast, kuigi saan aru, et paljud tahavad tulla jooksule just ürituse ja siin valitseva õhkkonna pärast,“ lausus ta.

Sportliku poole pealt peaks tulema väga tihe konkurents, sest võrdselt tugevaid jooksjaid peaks olema stardis palju ja see on ka korraldajate eesmärk. Ka paremad saarlased peaks olema kohal ning nende vahel tuleb kindlasti omavaheline konkurents kodusaare parima mehe ja naise tiitlile.

„Meie kõige suurem hirm on ilm ja kadestasime rallimehi,“ rääkis Tõnu Vaher. „Sademeid ja suurt vihma ei oleks vaja. Jahe ilm jooksjaid ei sega ja tuleb toime, nii oleks hea, kui saaks kuivapoolselt hakkama.“

Reedel joostakse 10 km Kuressaares ja selle ümbruses, laupäeval on jooksjate karavan Sõrves, kus läbitakse 16,195 km ning laupäeval võetakse taas Kuressaares ette 16 km pikkune võistlusmaa. Nii läbitakse kolme päevaga klassikaline maratoni distants.

„Rajad on kõik samad, sest praegused on niivõrd heaks kiidetud, huvitavad ja vastuvõetavad. Kui on olnud teeremondid või ehitused, siis oleme muutnud. Lisasime ühe joogipunkti, tulime jooksjate soovitele vastu,“ märkis Tõnu Vaher.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.