main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Torn-Pannas ERC Barum 2021 ERC Junior võitjad.

Torn-Pannas ERC Barum 2021 ERC Junior võitjad.

Ken Torn ja Kauri Pannas stardivad Viru rallil Hyundai i20 R5 võistlusautol

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
17.09.2021
20:06

Laupäeval sõidetakse Rakvere ümbruses Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste etapp, Grossi Toidukaubad Viru Rally 2021. Esmakordselt pärast 2020. aasta ERC3 Junior klassi Euroopa meistritiitli võitmist on koduteedel stardis Ken Torn ja Kauri Pannas.

Kui sel hooajal oleme saarlasi harjunud Euroopa meistrivõistluste (ERC) raames nägema neljaveolise Ford Fiesta Rally3 autoga, millega ka augustis sõidetud Barum rallil ERC Junior arvestuse klassivõit võeti, siis Virumaa teedele stardivad mehed Red Grey meeskonna poolt ettevalmistatud Hyundai i20 R5 võistlusautoga.

Kui Pannasel on tänavusest hooajast ette näidata start Rally2 auto kõrvalistmelt Otepää talverallilt, siis Torni viimane start neljaveolise R5 autoga pärineb hooajast 2019, kuid nad koos Pannasega  Saaremaa rallil startisid.

Enne Viru ralli starti said Torn – Pannas enda jaoks uue võistlusautoga tutvust teha ja läbisid 60 testikilomeetrit. Ken Torn ütles, et on väga tänulik inimestele, kes selle võimaluse neile andsid.

„Kindlasti on R5 autoga sõitmine põnev väljakutse ja soov seda kasutada targalt ning kätte saada kõik plaanitud kilomeetrid,“ lausus ta. „Test läks okeilt ja mingi arusaam küll tekkis, kuid kindlasti tahab see auto veel tublisti harjumist. Auto ise on äge ja küll temaga kiiresti sõita saab, kui sõbraks saada.“

Ka kaardilugeja Kauri Pannase ootusärevus on suur. „Usun, et sama tunne on Kenil, kes üle pikaaja saab R5 ralliautoga taas startida,“ märkis ta. „Minu arvates on ta seda võimalust igati väärt. Kui ma ei eksi, siis me pole Keniga koos üle aasta juba Eesti ralliradadel kihutanud, mis teeb ühtlasi selle stardi veel erilisemaks. Kuna auto on meie jaoks uus, siis me püüame sellega võimalikult kiiresti ja hästi sina peale saada. Kohtumiseni juba Viru rallil.“

Autosport Team Estonia liikmete Ken Torni ja  Kauri Pannase Hyundai i20 R5 kannab Viru rallil võistlusnumbrit 4.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.