main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Torn - Pannas ERC Poola 2022. Sven Kollus

Torn - Pannas ERC Poola 2022. Sven Kollus

Ken Torn ja Kauri Pannas alustasid Poolas viienda ajaga

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
10.06.2022
16:45

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Poolas autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) hooaja neljas etapp. Pärast vahelejäänud Kanaaride rallit on taas stardis Ken Torn – Kauri Pannas, kes sõitmas Ford Fiesta Rally2 autoga.  Kvalifikatsioonis sõitsid nad välja viienda aja.

Eestlaste võistlusauto valmistab ette ja hooldab ralli ajal Poola meeskond  C-Rally Team.

 Torn – Pannase ERC hooaeg sai alguse Portugalis sõidetud Fafe rallil, kus tehniliste probleemide tõttu tuli küll avapäev pooleli jätta, kuid võistluse lõpetanud Powe Stage katse võitsid just eestlased ja teenisid  senise hooaja ainsad 5 punkti.

Hooaja teisel etapil Assooridel olid möödunud aastased ERC Junior klassi meistrid heitlemas esikoha nimel, kuid 12. kiiruskatse tehnilised probleemid sundisid saarlased katkestama.

Eesootava nädalavahetuse teed on Torn – Pannasele tuttavad hooajast 2019, kus nad ERC3 Junior klassivõidu võtsid ja möödunud aastast, kuid uue Ford Fiesta Rally3 auto ERC debüüdil ERC Junior klassi teisel kohal lõpetasid.

 Saarlased said enne tänavust rallit teha Ford Fiesta Rally2 autoga Poolas 50 kilomeetrise testi ja läbisid neljapäeva hommikul kahel korral ka Shakedown katse, kus sõitsid välja kümnenda aja.

Sellele järgnenud kvalifikatsioonikatsel näitasid eestlased viiendat resultaati. Kvalifikatsiooni võitjatest, kelleks olid Nil Solans / Marc Marti jäid eestlased maha 2,6 sekundiga.

17.30 algavale stardikohtade valimisele läheb Ken Torn viiendana.  Ken Torni ja Kauri Pannase uue disaini saanud Ford Fiesta Rally2 kannab Poolas võistlusnumbrit 15.

 Ken Torn: „Olen väga tänulik toetajatele, kes tegid võimalikuks selle, et saame hooaega jätkata. Tore oli üle pika aja jälle roolitaga olla. Nädalavahetuseks lubatakse ilusat ilma, seega loodan , et saame nädalavahetust nautida ja oma asja teha,.“

 Kauri Pannas: „Kenasti kohal. Ootusärevus on olemas, see tähendab ainult head. Test on tehtud ja väikese rallitunde saime juba kätte. Teeme enda asja nii hästi, kui saame ja siis näeme, et kus me pühapäeva õhtuks oleme.“

 Euroopa meistrivõistluste Poola etapi avakatse sõidetakse reede õhtul Eesti aja järgi algusega 20:00. Nädalavahetuse jooksul ootab võistlejaid ees 14 kiiruskatset ja 188,10 katsekilomeetrit.

ERC3 klassis oli konkurentidest kiireimad Robert Virves – Julia Thulin ja ERC4 klassis said Ralf Joosep Nõgene ja Aleks Lesk kuuenda koha.

Saarlaste tegemistele saab otseülekande vahendusel kaasa elada www.fiaerc.com/erc/ veebikeskkonna vahendusel.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.