main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa naiskonda esindanud Kätriin Põld. Allan Mehik

Saaremaa naiskonda esindanud Kätriin Põld. Allan Mehik

Kätriin Põld võtab karjääri samm-sammult

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
01.04.2020
08:17

Naiste võrkpalli Balti liiga veebruari parimaks mängijaks valitud Audentese SG/Noortekoondise temporündaja Kätriin Põld kogus seoses koroona viirusega ennetähtaegselt lõppenud hooajal hulgaliselt kogemusi ja tegi oma oskustes sammu edasi. 

„Minu parimaks nimetamine oli väga ootamatu,“ tunnistas spordikoolis Ene Kase käe all võrkpalli A-B-C omandanud 17-aastane Kätriin Põld. „Kui ma sellest teada sain, siis olin positiivselt šokis. Ise ma enda mängu küll veel sellise tunnustuse väärilisena ei hinda, sest liigas on palju teisi mängijaid, kes oma mänguga seda vääriks. Tartus ja TalTechis on kohe kindlasti päris mitu naist.“

Samas ütles Kätriin Põld, et selline ära märkimine on muidugi meeldiv. „On tore, et ka noormängijaid tähele pannakse ja nende tegemisi tunnustatakse,“ lausus temporündaja. Kindlasti on see motiveeriv ka edaspidi hästi treenima ja mängima. Meie võistkonnas sai eelmisel aastal üks mängija sellise tunnustuse ja tasapisi naljatasime, et huvitav millal ja kes võiks olla järgmine.“

Audentese võistkonna hooaja eesmärk oli treener Peeter Vahtra juhendamisel valmistuda U20 Euroopa meistrivõistlusteks, seepärast korjati mängudega Balti liigas kogemusi ja lihviti oskusi. Kui Balti liigas kõige paremini ei läinud, siis Eesti meistrivõistlustel oli sihikul poolfinaali jõudmine.

Isiklikus plaanis jäi Kätriin Põld enda mänguga rahule. „Sidemängijatega ei olnud võib-olla alati kõige parem klapp ja seetõttu kokkumäng kannatas. Aga kui kokkumäng tuli välja, siis sai ka tema enesekindlust juurde ja saime paremini hakkama,“ leidis ta.

Hooaja jooksul omandas Kätriin Põld erinevaid võrkpallitarkusi. Neiu enda hinnangul tuli eeskätt enesekindlus blokis ja ka mängu lugemine paranes. „Juurde on vaja panna servil, sest see element on väga ebastabiilne,“ tõdes ta. „Kui ma otsajoone taha servima lähen, siis millegipärast käsi väriseb. Kui midagi ei õnnestu, siis kipun vahel üle mõtlema.“

Oma tugevuseks peab Kätriin Põld võistkondlikku mängu, sest ta on kaaslasi väljakul toetav. Kui kellelgi läheb mängus midagi metsa, siis püüab ta kaaslast eksimusele vaatamata ikkagi tunnustada. „Tundub, et tüdrukud arvestavad minuga, aga me oleme hästi kokkuhoidev võistkond,“ märkis ta.

Konkreetseid tuleviku eesmärke ei ole Kätriin Põld endale maha pannud ja seepärast läheb ta edasi samm-sammult. „Ma ei taha tuleviku peale mõelda ja vaatame, kuhu ma välja jõuan,“ selgitas ta.

„Äkki lähen mingil ajal välismaale mängima, aga samas tahaks ka õpingutega jätkata, kuigi ka siin veel mingit konkreetset otsust pole. Eks ma pean ise välja mõtlema, millised variandid oleksid minu elus kõige paremad.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.