Karli Allik nimetati Pärnus parimaks

Kategooriad: Võrkpall
13.07.2020
08:38

Pärnus mängitud Eesti rannavolle Grand Prix sarja järjekordse etapi Nathan/McDavid Cupi võitjateks tulid meeste arvestuses Martins Plavins ja Edgars Točs, kes alistasid Eesti paari Mart Tiisaar – Karli Allik skooriga 2:0. Allik nimetati turniiri MVP-ks.

Algselt kahele päevale kavandatud põhiturniir mängiti ära ühel päeval, sest laupäeval ei lubanud kogu Eestis möllanud tormituul Pärnu rannas võrkpalli mängida. Ometi suutsid korraldajad pühapäeval kõik planeeritu kenasti läbi viia, ainukese muudatusena mängiti geimid tavalise 21 asemel 15-punktilised. Põhiturniiri alustasid nii naistel kui meestel 16 paari, kes olid jagatud neljastesse alagruppidesse, vahendab volley.

Meeste turniiril väljusid alagrupist võitjatena Eesti paarid Mart Tiisaar – Karli Allik, Urmas Piik – Sander Steinberg ning Läti paarid Martins Plavins – Edgars Tocs ja Arnis Relinš – Ardis Daniels Bedritis. Vaheringist võitlesid endale ülejäänud veerandfinaalikohad Timo Lõhmus – Dimitri Korotkov, Kaur Erik Kais – Rasmus Meius, Steven Kabanen – Karl Jaani ja Leedu paar Arturas Vasiljev – Robertas Juchnevic.

Veerandfinaalidest väljusid võitjatena ning jõudsid poolfinaali Plavins – Tocs, kes alistasid 2:1 Lõhmus – Korotkovi; Relinš – Bedritis, kes võitsid 2:0 meie noori Kais – Meius; Vasiljev – Juchnevic, kes murdsid väga tasavägises mängus 2:1 (otsustav geim 19:17) Piik – Steinbergi ning Tiisaar – Allik, kellele ei saanud vastu Kabanen – Jaani.

Poolfinaalidest esimeses olid omavahel vastamisi lätlased. Sellest väljus võitjana tituleeritum paar Plavins – Tocs. Teises poolfinaalis kaotasid Tiisaar – Allik leedukatele küll esimese geimi, aga võitsid seejärel päris kindlalt kaks järgmist ja nii tuli finaalikoht tulemusega 2:1.

Naiste turniiril jõudsid alagruppide võitjatena ¼-finaalidesse Heleene Hollas – Liisa Soomets, leedulannad Ieva Vasiliuskaite – Daniele Kvedaraite, Ieva Dumbauskaite – Gerda Grudzinskaite ja Läti paar Kristine Briede – Krista Paegle. Alagruppides 2. ja 3. kohale tulnud paarid selgitasid omavahel veel neli veerandfinalisti. Sellest sõelast tulid edukalt läbi Marta Ozolina – Luize Skrastina, Kadi Kalm – Liina Kais, Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov ja Dominyka Naudužaite – Rugile Grudzinskaite.