main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karli Allik koondises. Gertrud Alatare/volley.ee

Karli Allik koondises. Gertrud Alatare/volley.ee

Karli Allik hakkab mängima Soome meistri ridades

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
09.08.2022
09:31

Soome valitsev võrkpallimeister VaLePa andis teada, et täitsid meeskonnas viimase koha ja nurgaründaja positsioonile asub Karli Allik.

Suvel sai Jiri Hänninen lepingu Belgias Decospa Mene meeskonnaga. Hänninen oli oluline tükk eelmise hooaja meistermeeskonnas. Pärast pikka ja täpset sõelumist leiti üldmängijaks saarlane Karli Allik.

Allik tuleb Sastamalasse Saksamaa tippklubi United Volleysi Frankfurdi meeskonnast, kes pidi sarjast loobuma rahaliste raskuste tõttu. Karli Allik osaleb Eesti koondisega EM-valikmängudes ja liitub VaLePa treeningutega pärast nende lõppu.

VaLePa peatreener Janne Kangaskokko käis Tallinnas Eesti koondise treeningut vaatamas ja Allikuga kohtumas. Ta oli veendunud, et Allik on sobiv mängija VaLePa meeskonda. „Meeskonna viimase tüki otsimine toimus hoolikalt ja oli osaliselt ka väljakutseid pakkuv,“ selgitas Kangaskokko.

„Mul oli kindel visioon, millist mängijat ma otsin ja lõpuks Karli näol selle ka leidsin. Karli on energiline meeskonnamängija ja kõrge tööeetikaga. Oma mänguomadustelt on ta mitmekülgne ja saame teda väljakul kasutada paljudes erinevates rollides. Hea vastuvõtt garanteerivad meeskonnas kõrge kvaliteedi säilimise.“

Karli Allik ütles, et tema parim oskus võrkpallurina on server ja väljakul kogu “musta töö” tegemine, näiteks kaitsmine ja vastuvõtmine. „Olen väga põnevil, et saan olla osa VaLePa meeskonnast, eriti selle üle, et saan mängida Meistrite liiga kvalifikatsiooni VaLePa fännide ees,“ lausus nurgaründaja.

„Väga ootan ka lahinguid mulluse rivaali Savo Volley vastu, sest seal mängivad eestlane Andrus Raadik ja minu meeskonnakaaslane Netzhoppersist Jakub Kovac.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.