main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Raivo Uus tervisekeskuse võimalusi demonstreerimas. Alver Kivi

Raivo Uus tervisekeskuse võimalusi demonstreerimas. Alver Kivi

Kärla Tervisekompleks on harrastussportlase Meka

Kategooriad: Spordipealinn
Autor: Alver Kivi
20.01.2015
08:11

Kui tahad oma tervise eest hoolitseda ning soovid seda teha korralikul rajal ja looduskaunis kohas, siis annab selleks võimaluse Kärla Tervisespordirada.

Tervisekompleksi kuulub parkla, muruväljak mõõtmetega 50×90 m, koos jalgpalliväravatega. Väljaku äärde jääb kelgumägi ja valgustatud 1,6 km pikkune 4-5 m laiune saepurukattega terviserada. Kompleksi kuulub lisaks veel kaks kurniväljakut.

Keskust haldava Kärla spordiklubi juht Raivo Uus ütles, et kompleksi hakati ehitama 2008.-2009. aastal. „Minu väimees elab Soomes ja temal külas käies avastasime valgustatud terviseraja ning koju tulles tekkis mõte, et võiks endale ka teha,“ rääkis ta, lisades, et siis avanesid ka erinevad Euroopa fondid ja sai hakata raha taotlema.

Nii kirjutati kolm projekti ja koos valla omaosalusega läks kompleks maksma üle pooleteist miljoni krooni. Kärla valla osalus on 10 protsenti. Tänu toetusele rajati suur pallimänguväljak, ehitati jooksurada ja valgustus, muretseti hoolduseks vajalik tehnika.

Hiljem on ehitatud juurde kelgumägi ja kurniplats. „Kui Kärlale rajati veetrasse, siis jäi palju pinnast üle ja sai mäe teha,“ märkis Raivo Uus. „Siis oli jälle Kärla kord korraldada Viidumäe mängud ning kuna Karujärvel olnud kurniväljakud olid halvas seisus, siis otsustasime ehitada Kärlale uued. Täna on mehed juba aastaid mais alustanud ja augustis kurnimänguga lõpetanud.“

Raivo Uusi sõnul on tal vedanud, et vallavalitsus ja volikogu on andnud spordirahva ettevõtmistele rohelise tee ja on igal aastal eraldanud kompleksi korrashoiuks vajaliku summa.

Samas Uus tõdes, et päris valmis keskus siiski veel pole. „Oi, siia annaks veel päris palju juurde teha,“ tunnistas ta. „Nii palju kui on välismaal käidud ja neid asju vaadatud, siis seal on väga vinged värgid. Midagi lastele ja jõuharjutuse agregaate tahaks veel muretseda.“

Nii on kohalikud ja ka kaugema nurga rahvas Kärla Tervisespordikeskuse üles leidnud, võimalusi kasutatakse aktiivselt ja huvilisi on päris palju. Seal on toimunud koolinoorte kevad- ja sügiskrossid, suusavõistlused ning Saaremaa  maratonid. Raivo Uus on külastatavusega rahul.

Samas kõrval on ka spordihoone, mis on Raivo Uusi sõnul üks osa Kärla Spordiklubist. Kuid ta peab siiski tunnistama, et spordihoone saaliaegade täituvust ei anna võrrelda 1990. lõpu ja 2000. aastate algusega. Mandrilt ei ole sportlasi käinud ja seda võimalust ei ole ka reklaamitud.

„Siis olid meil õhtuti ikka saaliajad kõik korralikult täis,“ lausus Uus. „Nüüd on õhtu kohta üks grupp. Me oleme küll kutsunud, kuid kõik on koondunud linna ja eriti ei taheta maale trenni sõita, kuigi oleme pakkunud soodsalt. Ei ole seda,  mis vanasti. Noori on ka kohapeal vähemaks jäänud.“

Raivo Uus ei karda, et huvilisi enam rajale ei tule. „Koolis on üle 120 õpilase ning kevadel ja suvel nad siin pidevalt harjutavad. See kompleks ei ole tippspordi jaoks, vaid neile, kes oma tervise eest hoolitsevad. Võib jalutada, sõrki joosta, suusatada või rattaga sõita. Meie soov on pakkuda rahvale võimalust,“ rääkis Raivo Uus.

 Üldandmed

Aadress: Spordiplatsi, Kärla alevik, Lääne-Saare, Saaremaa

Spordiobjekti liik või liigid:

Sportliku liikumise püsirada

Välispalliväljak

Sportimisvõimaluste tutvustus: Tervisekompleksi kuulub parkla, muruväljak (jalgpalliväljak) mõõtmetega 50x90m. Suvel on väljakul jalgpalliväravad. Väljaku äärde jääb kelgumägi ja valgustatud 1,6 km pikkune, 4-5 m laiune terviserada (saepurukattega). Kompleksi kuulub lisaks veel kaks kurniväljakut.

Spordialad jalgpall, Kepikõnd, Kergejõustik, murdmaasuusatamine

Kärla tervisekompleksi kurnimänguväljakud

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.