main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karl Patrick Lauk alustas tõsiste võidusõitudega. Erakogu

Karl Patrick Lauk alustas tõsiste võidusõitudega. Erakogu

Karl Patrick Lauk alustas hooaega viie võidusõiduga

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
21.02.2016
10:15

Prantsusmaa amatöörklubis Pro Immo sõitval Karl Patrick Laugul jäi seljataga esimene viie päevane võistlusblokk.

Esimeseks sõiduks oli 115 km pikkune GP Brignoles. „Enne starti oli tunne hea ja ise üpris elevil, ehk sellega keerasin muidugi oma esimese stardi tuksi,“ tunnistas Karl Patrick Lauk.

„Valel ajal vales kohas teadmata rada tõmbasin ennast nii hingetuks, et ei taastunud piisavalt kiiresti ära ja sõidu lõpetasin grupis.  Finiš oli mulle sobilik ja jäi väga vastikult alguses kripeldama. Aga ega mossitama ei tasu jääda ja panin pea valmis järgmiseks päevaks, ise täis sportlikku viha, sest vaadates esimese päeva toimetulekut sain aru, et ei saa nendel tõusudel ja selle seltskonnaga võrreldes nii kehva ka olla.“

Teisel päeval oli kavas 135 km pikkune GP Carces, kus oli väikesi tõuse, aga mägedest kindlasti rääkida ei saa. „Minu tööks oli finišit oodata ja vastavalt tiimi teise sprinteriga üksteist aidata,“ rääkis Karl Patrick Lauk.

„Kõik sujus hästi, kuid tiimikaaslasega oli meil üksteisest vale arusaamine, palusin talt finišis abi, aga tema sai aru, et ma aitaks teda. Rohkem ma teda ei näinud ja oma positsiooni võitlesin ise välja. Viimases kurvis olin neljas, kuid finiš oli 300 m 5% ülesmäge ja see tegi oma töö. Puudus see viimane purakas, kohaks jäi 10. – hea, kuid ei midagi erilist.“

Seejärel oli pärast puhkepäeva kavas Haut Var’i 2. ja 3. etapp. Esimene päev sõideti 125 km üles-alla. „See oli testiks, kui hästi ma ronimisega toime tulen,“ märkis Karl Patrick Lauk.

„Pean tunnistama, et päris hästi sain hakkama. Finišisse tulin koos esimestega, 500 m peal olin veel ideaalsel 7. Positsioonil, kuid siis kustusin. Finiš oli ülesmäge kergel munakivil ja kolisesin korralikult läbi pundi, eelnevalt oli ka küljetuul ja raske sektsioon, mille tõttu olin eespundis ainult mina ja minu üks tiimikaaslane, kes natuke ka aitas. Kohaks kahvatu 43.“

Viimane päev oli noorele saarlasele juba natuke liig. 125 km pikkusel võidusõidul oli ta päris väsinud, nii ei suutnud enam täielikult pingutada ja tuli katkestada.

„Üldiselt pean mainima, et tunne on päris hea – üllatavalt hea,“ tõdes Karl Patrick Lauk. „Lihtsalt arvan, et hooaja nii varajases faasis pole kõige parem vorm ja lõpus vaja minev särts on veel puudu. Rolli mängivad kindlasti ka sõitude pikkused, kiirused ja raskustase. Esimesed sõidud võtsid imestama küll, aga ega kaua unistada ja heietada saa, peab ära harjuma, ega siin nalja ei tehta.“

Noor rattur lisas, et kui eelnevatel aastatel on ta alustanud oma hooaega aprilli keskel, siis nüüd on veebruari keskel neli starti juba seljataga.

Järgmine sõit GP du Bedat, mis on tiimile tähtis sõit ja ei tohiks ka väga mägine olla.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.