main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Edukas meeskond. Alvo Kallas

Edukas meeskond. Alvo Kallas

Karl Kolk Match Race purjetamise Euroopa hõbe

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
12.08.2018
23:08

Haven Kakumäe jahisadama purjetamisstaadionil selgusid pühapäeval Euroopa meistrid Match Race purjetamises, kus Mati Sepa meeskonnas võitis hõbemedali Karl Kolk.

Võistlustel osales 16 meeskonda 13. riigist. Maailma Match Race edetabeli esikahekümnest oli kohal 10 meeskonda, mis on kõrgeim võistluste tase, mis Eestis siiani olnud.

Kõrgeima, edetabelis 4. asetusega oligi šveitslase Eric Monnini meeskond, tema järel kohe edetabelis 5. asetusega itaallase Ettore Botticini meeskond ja siis juba koduvetes võistlev, edetabelis 7. asetusega Mati Sepa meeskond. Samuti oli osalemas ka valitsev Euroopa meister, edetabelis 9. asetusega prantslase Maxime Mesnili meeskond, kes seekord pidi leppima pronksmedaliga.

Nelja päeva jooksul said maailma tipppurjetajad kogeda mittetüüpilist troopilist ja keerutavat maatuult, mis ei andnud eelist ka kohalikele. Neljapäeval ja reedel sõideti kahes erinevas grupis eelsõite, millest parematena pääsesid edasi kaheksa meeskonda veerandfinaalidesse. Eelsõitudest väljusid võrdse tulemusega Mati Sepp (EST) ja Simon Bertheau (FRA), kes võitsid seitsmest matchist kuus.

Laupäevastest veerandfinaalidest pääsesid pühapäevasesse poolfinaali Mati Sepp (EST), Maxime Mesnil (FRA), Simon Bertheau (FRA) ja Eric Monnin (SUI). Prantslane Bertheau valis endale poolfinaali vastaseks Eesti tiimi ja kodupubliku rõõmuks  võiduga 3:1 pääses finaali Sepp. Teisest poolfinaali paarist, Mesnili ja Monnini vahel, väljus võitjana šveitslane 3:1. Seega olid finaalis vastamisi Sepp ja Monnin, ning kolmas-neljas koht tuli prantslastel omavahel ära jagada.

Finaalis olid vastamisi tõelised oma ala tipud ja pidada tuli viis sõitu, et selgitada välja Euroopa meister. Pingelistes duellides selguski võitja alles viimase matchi lõpumeetritel. Nii võrdsete vastaste puhul kasutatakse iga eksimus kohe ära ja paar sekundit liiga hilja tuuleiilile reageerimist jättis Sepa meeskonna hõbedale.

Vöörimees Karl Kolk kommenteeris, et nad teadsid, et Monnini vastu ei ole kerge võistelda ja neid võitlusi on omavahel ennegi peetud – kord üks peal ja siis jälle teine. Kuid Mati Sepa tiim oli lõppkokkuvõttes tulemusega rahul ja lubas püüdlemist kullale jätkata.

 

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.