main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kanalisaartel pakutakse Saarte mängude võõrustamiseks erinevaid lahendusi

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
29.08.2023
11:07

2015. aasta Jersey Saarte mängude logistikajuht Andy Jehan ei nõustu Guernsey Saarte Mängude Assotsiatsiooni direktori Jon Marley kommentaaridega 2023. aastal Guernseys peetud võistluste kohta ja ta loodab, et Jersey korraldab üritust uuesti.

Mängude korraldamine, mis meelitab kohale tuhandeid külalissportlasi ja abipersonali üle kogu maailma, muutub kasvavate kulude ja vabade voodikohtade arvu vähenemise tõttu üha keerulisemaks, ütles Guernseyl toimunud Saarte mängude direktor Jon Marley varem.

Paljud saare hotellid on pärast 2003. aasta Saarte mängude korraldamist lammutatud ja muudetud elamuteks, kuid Andy Jehan märkis, et vabade voodikohtade arv Jerseyl on vähenenud ajavahemikul, mil saar esimest korda võõrustas – 1997. aastal – kuni 2015. aastani. Tema sõnul ei takistanud see edukate mängude korraldamist.

„Sa pead lihtsalt olema loominguline ja vaatama erinevaid lahendusi,“ ütles ta. „Nägime, et kogu kogukond tuli kokku ja Jersey peaks kindlasti proovima kaheksa või kümne aasta pärast mänge uuesti korraldada.“

Andy Jehan lisas, et mõne spordivõistluse korraldamine väljaspool põhimängude perioodi võib vähendada survet transpordile ja majutusele. „Ma mõistan kommentaare, kuid tunnen, et lahendused on saadaval. Üks neist lahendustest võib olla meeskonnaspordialade (nt jalgpall või korvpall) jaoks eraldi ajakava, mis peetakse põhimängudele eelneval aastal või võib-olla põhimängudele eelneval nädalal.“

Jehani hinnangul võimaldaks see võõrustaval saarel enne põhiturniiri oma rajatisi ja infrastruktuuri katsetada ning potentsiaalselt võimaldaks kaasata suuremat valikut spordialasid.

Spordi eest vastutav abiministri asetäitja Lucy Stephenson ütles, et ta ei soovi, et Jersey Saarte mängude korraldamisest tulevikus maha tõmmatakse. „Ühe suurema osaleva saarena rahvaarvu poolest arvan, et see oleks kogu sündmuse jaoks kurb päev, kui peaksime sel viisil tulevikuvõimaluste eest sulguma,“ ütles ta.

„Kui Jersey 2015. aastal neid võistlusi võõrustas, tuli saarele hinnanguliselt 4000 külastajat, pannes kohalikku majandusse 3,8 miljonit naela. Meediakajastust oli üle maailma, kohalike inimeste töö- ja vabatahtliku töö võimalused olid suured. Igas vanuses inimesed said inspiratsiooni spordiga tegelemiseks ja kogukond saab tänapäevalgi kasu mängude ajaks renoveeritud rajatistest.“

Alternatiivsed vormingud võiksid olla mängude üks tulevikuvõimalusi, lisas asetäitja Stephenson ja ta soovitas ka kaaluda Kanalisaarte ühispakkumist. „Erinevatel saartel toimuvad erinevad üritused – me võime võistelda rivaalidena, kuid me võiksime ka ühisena võõrustada,“ sõnas ta.

Endine majandusarenguminister Lyndon Farnham lisas: „Võib juhtuda, et Guernsey hakkab tulevikus vaeva nägema, kuid Jerseyl on selleks kindlasti võimed. 2015. aasta mängude kindlustamiseks oli vaja teha suur investeering, kuid tulu oli märkimisväärne – rahaline, sportlik, sotsiaalne ja kogukondlik. Sündmus tõstis kogu saare üles.“

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.