main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rait Sagor jõutõmbel. Henry Küla

Rait Sagor jõutõmbel. Henry Küla

Jõutõstjad valmistuvad maailmameistrivõistlusteks

Kategooriad: Jõutõstmine
Autor: Alver Kivi
15.04.2015
09:33

Jõutõstjad Aimar Kuusnõmm, Tiit Saarma ja Rait Sagor valmistuvad juunis Soomes Salos toimuvateks jõutõstmise maailmameistrivõistlusteks, kuhu on registreerunud üle 1000 sportlase.

Saarlased valmistuvad tähtsaks võistluseks ühiselt Tallinnas Sparta spordiklubis treener Jaan Salu kavade järgi treenides. Trennis jälgitakse üksteise harjutuste tehnikat ise. Enne MM-i panevad mehed end proovile Tallinn-Helsingi-Stockholm Cupil.

Aimar Kuusnõmm, kelle kehakaalus on juba 33 võistlejat ütles, et otsustas osaleda kuna võistlus on toodud väga lähedale ja ka ilma varustuseta on vaimselt lihtsam võistelda.

Eesmärgiks on teha maailmameistrivõistlustel võimalikult hea tulemus. Selleks ettevalmistusena kasutab Aimar Kuusnõmm kolme linna jõutõstjate kohtumist. „See võistlus tuleb trenni pealt teha, et ei segaks MM-iks valmistumist,“ rääkis ta. „Samas on hea näha, kas oleme õiges suunas liikunud ja vajadusel saab veel korrektuure teha.“

Kolme linna võistlusel plaanib Aimar Kuusnõmm teha uusi Eesti rekordeid, mis on hetkel tema kehakaalus – kükk 235 kg, surumine 175,5 kg ja jõutõmme 282,5 kg.

Ka maailmameister Rait Sagor toonitab seda, et Salos ei kasutata  abistavaid trikoosid ja see on jälle au sisse minemas. „Igal aastal populaarsus tõuseb kuna on palju lihtsam võistleda ja ei ole spetsiaalvarustusega mässamist,“ rääkis ta.

Juba sügisel valmistuma hakanud Rait Sagor vigastas treeningute käigus oma paremat õlga, mida ta on nüüd viimased neli kuud ravinud ja alles praegu saab hakata ülakehale koormust andma.

Selle eest kükk ja jõutõmme on head. Kükis suutis ta eelmisel võistlusel 35 kg rekordile juurde panna, kui sai kirja 285 kg. Jõutõmbes proovis ta juba 360,5 kg, aga see ebaõnnetus, kuna käsi lasi fikseerimisel lahti.

„Kui saan õla korda, siis on eesmärk jõuda maailmameistrivõistlustel esikolmikusse ning kindel on see, et lähen jõutõmbes maailmarekordit tegema,“ oli 30 jõutõstjaga rinda pistma hakkav Rait Sagor enesekindel.

Oma peamisteks konkurentideks peab ta venelast Juri Belkinit 867,5 kg 315+215+337,5),  iraanlastYazdani Kachouei Mostafad 860 kg (325+215+325) ja ameeriklast Nicholas Tylutkit 825 kg (310+187,5+330).

Kolme nädala pärast toimuval Tallinn-Helsingi-Stockholm Cupil loodab Rait Sagor lisada oma tulemustele kilosid kükis ja teha hea margi jõutõmbes. „Surumist vaatan jooksvalt,“ lausus ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.