main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rait Sagor kükkimas. Henry Küla

Rait Sagor kükkimas. Henry Küla

Jõutõstjad kontrollisid Helsingis oma hetke võistlusvormi

Kategooriad: Jõutõstmine
Autor: Alver Kivi
26.04.2015
09:21

Laupäeval Helsingis toimunud iga aastasel Tallinn-Helsingi-Stockholm võistlusel jõutõstmises tegid meie pealinna esinduses kaasa ka maailmameistrivõistlusteks valmistuvad saarlased Rait Sagor ja Aimar Kuusnõmm.

Kehakaalus -105 kg võistelnud Rait Sagor kükkis 270 kg, surus 165 kg ja tõmbas 352,5 kg, mis on Eesti absoluutne klassikalise jõutõstmise rekord. Eelmine oli Toivu Kure nimel. Tulemus 787,5 kg andis absoluutarvestuses teise koha.

Oma visadusega soomlastel hüüdnime Vetokone, ehk Tõmbemasin saanud Rait Sagori sõnul paraneb tema ōlg kenasti, aga kokkuvõttes ei olnud hea päev. Oma sooritustest on ta rahul tõmbega, teised tulemused võib lugeda trenni pealt tehtuks. Kükk läks tal nahka, sest lootis teha 290 kg.

„Eks tambime trennis kükki veel,“ märkis Sagor. „Surumine paraneb ja vana vorm on varsti käes. Lemmik ala mind alt ei vea, uus eesmärk on teha Salos maailmameistrivõistlustel 360 kg.“

Kehakaalus -83 kg võistlenud Aimar Kuusnõmm kükkis 227,5 kg, surus 170 kg ja tõmbas 265 kg . Aimar Kuusnõmm lootis oma tulemustelt rohkem, sest tema eesmärgiks olid Eesti rekordid.

Tallinn sai võistluses kolmanda koha, kuna võistkonnas polnud naisi.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.