main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jorgen Petterssonil Guernsey mängude korralduses muret pole

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
12.07.2022
08:49

 Rahvusvaheliste Saarte mängude juhil Jorgen Petterssonil pole Guernsey ettevalmistuste pärast järgmisel aastal mängude korraldamisel mingit muret.

Guernseyst saab esimene saar, mis võõrustab rahvusvahelisi Saarte mänge kolmandat korda, olles varem korraldanud neid aastatel 1987 ja 2003.

„Guernsey on aastate jooksul näidanud suurepärast juhtimist ja seda, et ta on täielikult võimeline selle suure väljakutse eest hoolitsema,” ütles koos kümnete teiste mängude ametnikega koosolekuid pidanud ja spordipaiku külastanud Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni esimees Jorgen Pettersson, kes on organisatsiooni juhtinud alates 2007. aastast.

„Need mängud on ilmselt ühed suuremad, mis nõuavad paljuski, mitte vähem majutust. Aga mis puutub spordi infrastruktuuri, siis Guernseyl on kõik olemas. Mul pole mingit muret.”

2021. aastal pidid toimuma Guernsey 19. mängud, kuid need tuli covid-19 pandeemia tõttu edasi lükata. „Enne kui pidime 2021. aasta võistlused edasi lükkama olime oma plaanidega graafikust ees,” ütles Guernsey Pressile Amanda Hibbs, kes juhib kohaliku korralduskomitee suhtlust ja üritusi.

„Pidime kõik maha kandma. Osadega oleme saanud uuesti jätkata sealt, kus pooleli jäime ja osaga pidime alustama nullist. Jõuame selleni ja oleme kindlasti 2023. aasta suveks valmis. Meil oli kõrini, kui pidime edasi lükkama. Nüüd jõuame selle juurde tagasi ja tänane õhkkond on olnud armas. Oleme käinud Foote’s Lane’il ja paljudes muudes spordirajatistes – sulgpall, tennis, lauatennis, kausid, vibulaskmine, golf, laskmine. Ma arvan, et teiste saarte delegaadid on avaldanud muljet. Mõned meie siinsed spordiinimesed on sellega tõesti kursis ja meil on mängude korraldamiseks mõned suurepärased kohad.“

Jorgen Pettersson ütles, et Saarte mängude kogukonnas on suurem põnevus, kui kunagi varem. „Me kõik nägime palju vaeva, et mõista, mis 2020. aastal juhtus. Loomulikult võitles kogu planeet pandeemiaga. Nägime ennast ja mänge tuleviku lootusekiirena,” ütles ta.

„Pidime langetama otsuse, kas lükata mängud aasta või kahe aasta võrra edasi ja tänu taevale, et otsustasime kaks aastat edasi lükata, sest see jättis kõigile piisavalt aega ümberkorraldusteks. “Inimesed tahavad tõesti siiralt ja intensiivselt tagasi tulla sinna, kus nad olid varem. Ootame mänge tohutult.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.