main banner
Saaremaa Spordisõber logo
John Kaju finišis. John Kaju facebook

John Kaju finišis. John Kaju facebook

John Kaju Euroopa meistrivõistlustel taas neljas

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
07.05.2019
13:25

Kui John Kaju jäi Portugalis Portimaos toimunud purjelaua Formula klassi Euroopa meistrivõistlustel napilt neljandaks, siis samas toimunud Foil klassi võistlustel oli ta jälle esimene, kes medalita jäi.

John Kaju Foili lõpptulemus oli täpselt sama mis Formulas, ehk ta jäi 1 punktiga neljandaks. Samas kulges võistlus hoopis teisiti. Juba enne võistlust oli teada, et tema nõrgaks kohaks saab olema vaikse tuulega ilm.

“Tegu on suhteliselt uue alaga ning lisaks sellele, et sõitjad peavad koguaeg juurde õppima, käib ka võidujooks varustuse tootjate vahel ja ilmselgelt on suurematel eelis,” rääkis John Kaju.

“Mina olen aga jäänud truuks Eesti oma brändile Zfins, mis toodab nii purjelaudadele, kui lohedele uimesid/foile. Seega olen saanud ka kaasa lüüa uute foilide arendamisele. Eelmise hooajaga võrreldes on asi kõvasti paremaks läinud, aga natuke jääme veel suurtest maha ja seda just vaikse tuulega.”

Võistluse alguses olidki vaiksed ja isegi väga vaiksed tuuled ning seetõttu kaotas John Kaju juba alguses väga palju punkte. Kaasa ei aidanud ka see, et juba eelmise võistluse lõpus oli ta haigeks jäänud. Nii lõpetas ta avapäeva seitsmendal kohal.

Teise päeva lõpus hakkas tuul aga tõusma ning sõit läks kohe lõbusamaks ja kõige tipuks suutis John Kaju ühe sõidu isegi võita. Viimasel päeval võttis ta iga sõiduga punkte tagasi ja enne viimast sõitu tõusis ta matemaatiliselt isegi kolmandale kohale. Paraku viimane sõit õnnestus hispaanlasel väga hästi ning nii tõusis ta 1 punktiga uuesti saarlasest mööda.

“Eks ta selline ebameeldiv kaotus jälle oli, aga samas kui vaadata kui palju sai algul teistele edu antud, siis on hea, et üldse medalikonkurentsi jõudsin,” märkis John Kaju. “Esimesed neli olid kõik sõidud tegelikult väga tihedalt koos ja sellises konkurentsis  nii palju tagasi võtta, annab lootust, et kui vaikse tuulega ka foili toimima saame, siis võib kõrgete kohtade peale sõita küll.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.