main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Johannes Treiel Kuressaare staadionil. Alver Kivi

Johannes Treiel Kuressaare staadionil. Alver Kivi

Johannes Treiel kordas Eesti noorsoo rekordit

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
28.01.2018
17:25

Lasnamäe kergejõustiku hallis toimunud Eesti talvistel kergejõustiku karikavõistlustel jätkas heas hoos Johannes Treiel, kes teist korda nädala jooksul oli rekordilainel, sest seekord oli 60 m tõkkejooksus tulemuseks Eesti U23 vanuseklassi rekordi kordamine ja uus maakonna rekord.

“Eesti noorsoo rekord 7,93 oleks boonus, aga pole eraldi eesmärk,” ütles kolmapäeval Tartu Ülikooli Spordihoones toimunud rahvusvahelistel Martin Kutmani mälestusvõistlustel meeste 60 m tõkkejooksus uue maakonna rekordi 8,02-ga püstitamise järel Johannes Treiel.

Johannes Treiel võitis jooksu 7,93-ga, teine oli Hans-Christian Hausenberg 8,15 ja kolmas Gert Valdsalu 8,32-ga. “Distantsi osa jooksus oli päris hea, aga stardis natuke annab veel nokitseda,” rääkis kõigi aegade Eesti edetabelis viiendaks tõusnud Johannes Treiel.

“Natuke üllatav oli küll, ma ei uskunud, et siin selle veel ära suudan joosta. Kui suudan seda tulemust aja poolest edaspidi veel parandada, siis on väga hea. Aegade poolest ei arva enam midagi, see mida lootsin sai juba täidetud.”

Johannes Treieli hinnangul oli seekordne jooks Tartu võistlusega võrreldes konkurentsi poolest palju parem. “Jooksu algfaasis oli Hans-Christian Hausenberg minust isegi ees, aga distantsil olin ikkagi kiirem,” lausus ta.

Eesti kõigi aegade edetabelis on 19-aastasest Johannes Treielist eespool Tarmo Jallai 7,76; Andres Raja 7,82; Rene Oruman 7,84 ja Kristjan Rahnu 7,85-ga.

Meeste 60 m jooksus tegi Johannes Treiel samuti rekordilise jooksu, kui sai ajaga 7,16 10. koha. Senine parim tulemus paranes kahe sajandiku võrra. “Rekord, nii et ei saa vinguda,” lausus ta.

Teised paremad tulemused: tüdrukute 60 m tõkkejooksus sai 2. koha Marilis Remmel 8,81-ga. Kuulitõukes oli Gendra Allikmaa 12.99-ga 2. ja Marilis Remmel 11.55-ga 5. Poiste 60 m tõkkejooksus oli Romet Vahter 8,62-ga 5.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.