main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jan Važinski ja Sander Viira mängu jälgimas. Alver Kivi

Jan Važinski ja Sander Viira mängu jälgimas. Alver Kivi

Jan Važinski: olen väljakutseks valmis

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
19.12.2017
08:34

Viimased neli aastat noorte treenerina töötanud Jan Važinski on taas FC Kuressaare esinduse peatreener ja meeskonda viimati 2009. aastal meistriliigas juhendanud Jan Važinski on uueks väljakutseks valmis.

„Ma olen hoidnud end suures jalgpallis toimuvaga kursis, käisin koolitustel ja vaatasin mänge, et olla kursis sellega mis suunas ala areneb,“ rääkis Jan Važinski. „Kui ma suvel Saarte mängudel Saaremaa koondisega mängisin, siis püüdsin aru saada, kas ma oleks meeskonna treeneripingile istumiseks valmis. Sain kindlust juurde ja ma arvan, et olen selleks väljakutseks valmis.“

Kuna uus hooaeg algab juba veebruari lõpus, siis aega atra seada palju pole. „Esmalt peab meeskonna kokku saama,“ märkis Jan Važinski. „Tahaks näha mehi, kes on motiveeritud sellisel kõrgel tasemel mängimiseks. Meeskonda on vaja muidugi ka tugevdada, kuid vaatame esmalt oma mängijad üle. Kui saame kuus-seitse meest juurde oleks hea. Pink peab olema pikem, eriti veel kui vaadata seda, et meil on ikka amatöörvõistkond. Igas liinis on jõudu juurde vaja, ideaalis kaks-kolm kaitsjat, väravavaht, paar poolkaitsjat ja ründaja. On vaja vaadata.“

Treeningprotsess saab meeskonna jaoks oli siiski pisut keeruline, sest osa mehi elab ja töötab Tallinnas. Nii on vaja leida võimalus sealsele grupile treenimiseks ja leida treener, kes meestega saab toimetada.

Kui esiliigas oli FC Kuressaare enamuses mängudes domineerivamaks pooleks, siis meistriliigas tuleb lähtuda sellest, et initsiatiiv on peamiselt vastasel. „Me ei ole selline klubi, kus saame nii toimetada, et valime mängijad oma visiooni järgi,“ lausus Važinski, lisades, et lähtuda tuleb oma võimalustest ja mängijate valikust, kuid taktikaarsenalis peab olema siiski mitu varianti.

Jan Važinski tõdes, et hooaeg saab olema väga raske ning ei ole lihtne, kui olid esiliigas viies ja siis äkki mängid Premium liigas. „Aga kui teed sporti, siis peab andma endast alati maksimumi,“ edastas treener sõnumi.

„Sellist suhtumist ei saa endale lubada, et mängime hooaja ära ja järgmisel aastal oleme jälle esiliigas. Meil peavad olema mängijad kellel silmad põlevad, sädemed lendavad ja mehed soovivad tõestada end meistriliigas mängijana ja võistkonnana. Püsimajäämine oleks ideaalne.“

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.