Jalgpallurid kaotasid Jerseyl ka Gröönimaale

Kategooriad: Saarte mängud
01.07.2015
02:32

Jerseyl toimuvatel Saarte mängudel kaotas Saaremaa jalgpallimeeskond Gröönimaale 1:2 ja jäi alagrupis viimaseks.

Gröönimaa mehed jooksid saarlaste vastu väljakule teadmisega, et alagrupi võitmiseks tuleb lüüa hästi palju väravaid ja nii asusidki nad kohe ründama. Ilma mitme puhkust saanud põhimeheta mänginud Saaremaa koondis suutis survele vastu pidada esimese poolaja keskpaigani, siis lasti vastastel lüüa suhteliselt lihtne värav. „Taha jäime enda lollusest ja eksimusest, mistõttu jäime raskesse seisu,“ lausus koondise peatreener Pelle Pohlak.

Teisel poolajal Gröönimaa meeste surve jätkus, kuid kaitsesse jäi üha rohkem ruumi ja saarlased vastasid teravate vasturünnakutega. Nii tekkis võimalusi mõlemale poolele.

Veerand tundi enne kohtumise lõppu sai Mikk Rajaver punase kaardi ja saarlased jäid vähemusse. „Mikk tahtis nii väga, ta rabeles palju ja oli üle motiveeritud ning lõpuks jättis meeskonna hätta. Nad tahtsid väravat lüüa ja said sellega siis teist korda hakkama,“ rääkis Pelle Pohlak.

Üsna pea asusidki vastased juba 2:0 juhtima ja suurendasid oma survet veelgi. Kuid saarlaste vasturünnakud olid aina teravamad ja ühest lõi Sander Laht seisuks 1:2. Enne kohtumise lõppu oli tal ka hea võimalus viigistada, kuid Gröönimaa väravavõrk seekord rohkem ei sahisenud.

„Oli näha, et neil jõudis vähem mehi tagasi ja me oleks võinud vabalt lüüa ka 2:2. Kahe viimase võimalusega oleks pidanud ära lööma, aga mehed olid kümnekesi väsinud, jalad piimhapet täis ja see on loogiline, et selliseid eksimusi tuleb nii söötudega, kui lõõkidega,“ tõdes Pelle Pohlak.

Kuna samal ajal võitis Menorca Ahvenamaa 3:1, siis mängivad hispaanlased poolfinaalis, Saaremaa kohtub Gotlandiga.