main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rasmus Saar leidis kaaslastelt lohutust. Alver Kivi

Rasmus Saar leidis kaaslastelt lohutust. Alver Kivi

Jalgpallurid kaotasid Ahvenamaal pronksimängu penaltitega

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
16.08.2014
14:55

Ahvenamaal toimuvatel B7 Saarte mängudel viigistas Saaremaa noormeeste jalgpallikoondis pronksmedali kohtumises 1:1 Gotlandiga, kuid kaotas penaltiseeria 4:5.

Treener Maikko Mölder tõdes, et medal oli väga lähedal, aga vastane vääris seda kohta rohkem, sest nende mäng oli ilusam, kui meil. „Aga jalgpallis on nii, et kui valid õige taktika võib kõigiga mängida. Selge see, et turniir on juba selja taga ja kõik poisid olid väsinud,“ märkis ta.

Penaltiseeriaks tegi Maikko Mölder taktikalise vahetuse, kui pani Garel Muuli asemel väravasse kaitsja Rasmus Saare. „Ta on palju väravas olnud, ta on kiire ja kiire reaktsiooniga. Garel on natuke kohmakam ja lootsin sellele, et kehale lähemale tulevad pallid tõrjub Rasmus ära,“ põhjendas treener oma valikut.

Penaltsieerias lõid kõik saarlased sisse ja ainus eksija oli just seisul 4:4 viimasena lööma läinud Rasmus Saar, kellele tõi möödalöök pisara silma, kuid meeskonnakaaslastelt lohutuse ja tunnustuse.

Mängu alustasid saarlased kaitsest lähtuvalt ja panustasid vasturünnakutele, mis tõi ka edu, sest kohe kohtumise algul viis Aleks Lesk saarlased 1:0 juhtima. Paraku mindi puhkama 1:1 seisul, kui väravavahi Garel Muuli ja kaitsjate vahelise kommunikatsiooni vea tõttu sai Gotland kerge värava.

Teise poolaja keskel teenis Mairo Miil punase kaardi ja saarlased jäid vähemusse. „See mõjutas poisse veelgi enam tööd tegema,“ lausus Maikko Mölder, kelle hinnangul mängiti kümnekesi väga hästi ja suudeti isegi rohkem momente luua. Aleks Lesk tabas korra ka väravaposti. Gotland suutis enamuses küll palli vallata, kuid ohtlik pealelöök sooritati vaid korra, kui Garel Muul allanurka suunatud palli hüppelt tõrjus. „Keskendusime kaitsele ja rünnakutest võtsime maksimumi, kui palli sinna ette saime,“ märkis Maikko Mölder.

Hommikul mängis Saaremaa Ahvenamaaga ja mäng kaotati 0:1. „Vastane oli algul üle, aga mida mäng edasi seda võrdsemaks läks,“ rääkis treener. „Meil ei olnud midagi mängus ja meeskond ei andnud endast sada protsenti. Samas suutsid poisid jälle taktikaliselt hästi mängida ja nad said oma ülesandega hakkama.“

Saaremaa koondise mäng paranes turniiril mäng-mängult, millest annab tunnistust skoor – 0:3, 0:2, 0:1 ja 1:1. „Poisid arenesid just taktikaliselt, nad said aru, et kui vastane on sinust tugevam kuidas erinevates olukordades mängida. Ei pea alati ise domineerima, saab ka teistmoodi,“ selgitas Maikko Mölder, kelle hinnangul ei olnud vastased individuaalsetelt oskustelt paremad, aga määravaks sai see, et meil oli osa poisse koguni kaks aastat nooremad.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.