main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jääväljak valla eelarve strateegias

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
17.10.2018
08:12

Kuigi vallavalitsus ega rahanduskomisjon ei toetanud fraktsiooni Saarlane muudatusettepanekut Kuressaare gümnaasiumi staadioni ja multifunktsionaalse petanki kunstjääväljaku rajamise osas, jäi see eelarvestrateegiasse praegu sisse.

“2019. aastal see täiendavaid kohustusi ei too, kuid vallavalitsus on siiski seisukohal, et nimetatud ettepanek ei ole piisavalt põhjendatud ning eelarvestrateegia võib selles osas edaspidi korrigeerimist vajada,” märkis abivallavanem Marili Niits.

Fraktsiooni Saarlane esindaja Mart Maastiku ettepanek oli lasketiiru ehitamise kaasrahastamisest loobumisel vabanev 250 000 eurot kasutada jääväljaku ehitamiseks. Samas on nii Kuressaare linnavalitsuse, kui tänase vallavalitsuse poole varasemalt pöördunud mitmeid teiste spordialade harrastajaid, näiteks tantsijad, võimlejad ja skatepargi kasutajad ning seega on kohti, mille jaoks eraldada 250 000 eurot selles valdkonnas mitmeid.

Mart Maastik põhjendas oma ettepanekut asjaoluga, et Saaremaal puuduvad täielikult võimalused uisuspordi või jäähokiga korralikult tegelemiseks, aga huvitatud inimesed on olemas. „Koolis peab kehalise kasvatuse tunnis üks taliala olema ja talvel suusatamist ei saa meie oludes garanteerida, aga väljaku olemasolul on selleks kindel võimalus,“ lausus ta.

Küsimusele kas ei peaks enne midagi lõpuni tegema, kui hakkame uusi asju ehitama vastas Mart Maastik, et see on ju valikute küsimus ja üks ei sega teist. „Mis vahet seal on, kui üks staadion tuleb juurde ja ilmselgelt oleks vaja vallas mõelda terviklahendusele,“ märkis ta.

Saaremaa spordiliidu juhatuse esimees Kalev Kütt ütles, et on positiivne, kui üks spordiobjekt juurde tehakse ja kindlasti on neid, kes on uisutamisest huvitatud. „Meie viimaste aastate talvedel ei ole olnud piisavalt külma, et korralikult suusatada saaks, aga tehisjääga väljak võimaldaks lastel seal talisporti harrastada. Aga meie teiste objektide peale vaadates on küsimus selles, et kas meil on seda kohe vaja,“ lausus ta.

Harrastajate Hokiliigas T-Rex Volume meeskonnas mängiv Risto Alt ütles, et tal on jääväljaku vajadust keeruline hinnata. „Ma ise ütleks, et kindlasti on vaja, aga ma ei oska hinnata orienteeruvat harrastajate arvu Saaremaal. Samas on hea näide Viljandi, kus on väga korralik asi püsti pandud, on palju harrastajaid ja ka tase juba päris hea,“ lausus ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.