main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kevin Grass jääl. Eesti Jääpurjetamise Liit

Kevin Grass jääl. Eesti Jääpurjetamise Liit

Jääpurjetamise maailmameistrivõistlustel Kevin Grass 35.

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
01.03.2018
08:22

Poolas Wielimie järvel lõppesid jääpurjetamise maailmameistrivõistlused DN klassis. Parim eestlane oli Argo Vooremaa, kes saavutas kaheksanda koha, Kevin Grass oli 35. Kokku oli võistlejaid 158 ning 17 riigist.

“Jää oli ilus, tuult oli võistluspäevadel 5-9 m/s. Kuna järv on aga suhteliselt väike, siis tuuleolud olid keerulised – tuul keerutas palju ja muutis purjetamise üsna pingeliseks ning keeruliseks,” kommenteeris võistlusmeeleolusid kohapealt Eesti Jääpurjetamise Liidu juht Alari Akermann.

Juba eelmisel nädalavahetusel Poola kirdeosas asuval Niegocini järvel algama pidanud 2018. aasta maailma- ja Euroopa meistrivõistlused DN klassi jääpurjetamises kolisid selle nädala esmaspäeval 400 km esialgsest asukohast eemale, kohta, kus ilmastikuolud ja jäätingimused lubasid turvaliselt võistelda. Esialgu pidid aga võistlused üldse Eestis toimuma. Ka siit liiguti Kesk-Euroopa suunas just ilmaolude tõttu. Seega on selleaastaste tiitlivõistluste korraldamine olnud üllatusi täis.

Eesti Jääpurjetamise Liit sai 2018. aasta maailma- ja Euroopa meistrivõistluste korraldusõiguse enam kui kaks aastat tagasi, aastal 2016, mil Rahvusvaheline DN Jääpurjetamise Liit otsustas võistluste läbiviimise au anda eestlastele. Nii on ka Poolas toimuvate võistluste peavõistlusjuhiks korduvalt rahvusvahelistel tiitlivõistlustel nii osaleja kui korraldajana üles astunud eestlane Jüri Šaraškin.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.