main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jahid Topul- Saaremaa Merispordi Selts

Jahid Topul- Saaremaa Merispordi Selts

Jääpurjetajad tõid hooaja viimaselt võistluselt medalid

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
18.03.2019
08:48

Läänemaal Topu lahel sõideti nädalavahetusel selle hooaja viimased jääpurjetamisvõistlused, kui toimus Eesti karikavõistluste kolmas etapp.

Ilmastikuolud ei olnud kerged, kui laupäeval tuule puudumise tõttu jäid üldse sõidud tegemata siis pühapäeval puhus tuul lausa 7 m/s. Jääpurjetamise rada oli raske ning jää pehme, võistluste ajal hakkas ka vihma sadama. Hoolimata keerulistest ilmastikutingimustest toodi erinevatest klassidest kokku koju neli medalit.

DN juunior (16-21 aastased) klassis võidutses Rasmus Maalinn (Pärnu Jahtklubi), järgnevad kohad kuulusid aga Saaremaa Merispordi Selts (SMS) noortele, kui teise koha sai Daniel Rüütel ja kolmanda Joosep Laus, Karl Ader oli kuues.

DN klassi üldarvestuses esimene  Joonas Kiisler ( Haapsalu Jahtklubi),  teine Rasmus Maalinn, kolmas lätlane Gunars Rozenbergs. SMS jääpurjetajad: Daniel Rüütel 5., Kevin Grass 6., Joosep Laus 8., Karl Ader 13.

Ice-Optimist klassis: esimene Angeliina Õunap ( Pärnu Jahtklubi), Saaremaa  SMS poiss Artur Ader teine, kolmas Romi Safin ( Kalevi Jahtklubi). SMS poistest Henri Lember 5., Sten Mägi 7.

Jääl olid ka Monotüüp-XV kaks vaprat paatkonda: esimesed Ants Haavel (SMS) – Andres Laul (Kalevi Jahtklubi) nende järgi Olev Oolup – Andres Padu (Jahtklubi Dago)

Jääpurjetajatel on sellega hooaja võistlused lõppenud, ees on veel kokkuvõtete tegemine ning karikate jagamine nii Eesti Karikavõistlustest kui kogu hooaja edetabelist.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.