main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jaan Truu tegi eduka võistluse. Alver Kivi

Jaan Truu tegi eduka võistluse. Alver Kivi

Jaan Truu võitis Hiiumaal kabeturniiri

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
01.07.2019
10:24

35. korda pidid laupäeval toimuma Hiiumaa lahtised kabemeistrivõistlused, kuid seoses meister Arvo Risti surmaga aprillikuus said nendest hoopis tema esimesed mälestusvõistlused.

Kindel favoriit esikohale olnuks Arvo vend Raivo, kuid tal tuli läbi viia nii meeste kui naiste turniirid, mistõttu ta ise ei mänginud kaasa. Meeste turniiril mängis 7 Hiiumaa ja 2 Saaremaa kabetajat. Oli omapärane võistlus selles suhtes, et kõik viie parema hulka jõudnud kaotasid ühe mängu.

Saarlaste algus polnud kiita. Jaan Truu kaotas kohe esimeses voorus talle täiesti tundmatule Asmo Rebelile, kes pärast vastase vähemärgatavat viga mängis nagu kulda. Ivar Truu aga kaotas kolmandas voorus andekale Hiiumaa noorkabetajale Tamor Tomsonile.

Edasi sattus J. Truu võidulainele – 6 võitu järjest ning võitis turniiri 6,5 punktiga 8-st. Poolteise punktiga jäid maha 3 Hiiumaa kabetajat: Rebel, Kaljo Pihlamets ning Arvo Risti poeg Taivo. I.Truu tõstis võit viimases voorus viiendaks, koefitsiendiparemusega Ants Talumaa ette.

Naiste turniiri, kus osales mängijaid Hiiumaalt, Läänemaalt ja Tallinnast, võitis Eesti paremikku kuuluv Janne Mumme Tallinnast täisedu 8 punktiga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.