main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jaan Truu tehtud käiku kirja panemas. Alver Kivi

Jaan Truu tehtud käiku kirja panemas. Alver Kivi

Jaan Truu konkureeris kabemeistrivõistlustel paremikuga

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
10.04.2019
08:08

71. korda selgitati Tartus Mart Reiniku koolis Eesti kabetšempion 64-ruudulises vene ehk tavakabes. Vaadanud võistlejate nimekirja, leidis ainus Saaremaa esindaja Jaan Truu, et reaalne oleks konkureerida 10. kohale. Kaks suurmeistrit ning 7 kogenud meistrit paistsid nende sekka kiilumiseks liiga kõvad pähklid.

Osales 15 kabetajat, neist Venemaa esindajad suurmeister Andrei Kalašnikov ja meister Andrei Naprejenkov külalistena, kes eesti meistrivõistluste arvestuses kohti kinni ei pidanud.

Algusel polnud vigagi. Juba kolmandaid meistrivõistlusi järjest paigutati vastavalt reitingutele I voorus mängima Naprejenkov – Truu. Kui eelmistel kordadel kaotas Truu mikromatšide mõlemad partiid, siis seekord õnnestus need viigistada. See jäigi avavooru ainsaks viigiks, teistes matšides võtsid kõrgema reitinguga kabetajad oma.

Turniiril mängitud 14-st partiist kaotas Truu vaid 3, kuid kõik need tõid kaasa ka mikromatšide 0,5:1,5 kaotused ja nullid turniiritabelisse. Nii juhtus II voorus Villem Lüüsi, III voorus Indrek Miguri ja IV voorus Arvo Ristiga mängides. Eriti valus oli kaotus Migurile, kes avanguvea tagajärjel juba kümmekonna käigu järel selgesse kaotusseisu jäi. Võita saanuks „viiel erineval moel“, kuid paraku mitte nii, nagu Truu mängis. Võidu maha mängimist üle elades ei leidnud ta lõppmängus lihtsat viikigi.

Järgnes vaba voor nukra turniiriseisu üle järele mõtlemiseks ning seejärel veel kolm vooru jõukohasemate vastastega, Ega sealtki algul midagi head tulnud. Ametis oleva Rahvusvahelise Kabeliidu presidendi Janek Mäggi vastu tulid viigid, kuid võinuks ka halvemini minna.

Kalle Kilkson mängis juuniorieas paar korda ka Saaremaa kapal ja tuli nüüd pärast pikka vahetpidamist taas mängima. Selle matši teises partiis paistis seis Truule juba lootustandev, kuid vastane mängis lõpuni täpselt ja tuli viikidega leppida. Viimases voorus õnnestus Tarmo Tulva siiski mõlemas partiis üle mängida. Kokkuvõttes Truule 7 punktiga 16-st 12., eestlastest 10. koht.

Nagu seisusele kohane, võidutsesid turniiril suurmeistrid. Kalašnikov kogus 14 ning Arno Uutma teisena 12 punkti. Ainsatena suutsid Kalašnikoviga matšid viigistada Uutma ning tema järel Eesti meistrivõistluste hõbemedali pälvinud Argo Unnuk (11 p.). „Pronksile“ tuli kolmandat korda järjest Urmas Väärtnõu. Kiiduväärt stabiilsus!

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.